Nowa elewacja bydgoskiej kamienicy

Dzięki miejskiej dotacji na remonty konserwatorskie w tym roku rozpoczną się prace przy odnowieniu elewacji kamienicy na ul. Cieszkowskiego 6 w Bydgoszczy.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2017 15:22

Kamienica powstała w latach 1897-1898 według projektu architekta Carla Meyera, jako  jego własny dom. Była to jedna z pierwszych kamienic wzniesionych przy wytyczonej kilka lat wcześniej ulicy Cieszkowskiego. W XX wieku budynek kilkukrotnie zmieniał właściciela. Kamienica liczy trzy kondygnacje z poddaszem mieszkalnym.

Budynek prezentuje styl eklektyczny, typowy dla bydgoskich kamienic końca XIX wieku. Jest bogato zdobiona różnymi formami detali architektonicznych. Jak informuje urząd miasta Bydgoszczy, na elewacji umieszczono też kartusz z trójkątem i cyrklem, symbolizującymi zawód pierwszego właściciela, Carla Meyera. Miejska dotacja na prace konserwatorskie pozwoli przeprowadzić remont przy elewacji frontowej.  Wartość tych prac szacowana jest na kwotę 150 tys. zł. Miejska dotacja to 72 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym roku miejskie dotacje na prace konserwatorskie trafią do właścicieli 20 nieruchomości. Koszt prac konserwatorskich w wiekowych budynkach szacowany jest na poziomie ponad 4,3 mln zł. Bydgoszcz znajduje się w gronie miast, które przeznaczają największą pule środków (1,5 mln zł)  na wsparcie właścicieli zabytkowych obiektów.  W tym roku w budżecie miasta zarezerwowano też 3 mln zł na rewitalizację ulicy Cieszkowskiego, przy której znajduje się zdecydowanie więcej zabytkowych kamienic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych