Nowa inwestycja Unibepu i CPD o krok bliżej realizacji

Szykuje się kolejne duże przedsięwzięcie deweloperskie na terenie stołecznego Ursusa. Unibep, Unidevelopment oraz spółki z grupy CPD planują nowe osiedle na około 400 mieszkań. Start inwestycji zależy jednak od kilku warunków...

Autor: HouseMarket.pl 02 marca 2017 09:00

Unibep i Unidevelopment oraz spółki z grupy CPD zawarły umowę współpracy przy projekcie deweloperskim 22 lutego br. Przedsięwzięcie będzie realizowane na działkach, których wieczystym użytkownikiem jest Gaston Investments - jedna ze spółek zależnych CPD.

Nowe osiedle będzie zlokalizowane na powierzchni około 1,36 ha przy ul. Traktorzystów w warszawskiej dzielnicy Ursus.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według wstępnych założeń, firmy zrealizują w dwóch etapach budowę kompleksu budynków wielorodzinnych z usługami oraz infrastrukturą towarzyszącą. W ramach przedsięwzięcia powstanie około 400 mieszkań.

Generalnym wykonawcą osiedla będzie Unibep, zaś Unidevelopment będzie pełnił funkcje inwestora zastępczego. W ramach umowy deweloper przystąpi do spółki komandytowej, wniesie do niej wkład pieniężny, a w trakcie realizacji inwestycji będzie odpowiadać za sprzedaż i marketing projektu.

Firmy uzgodniły już wszelkie warunki związane z umową - projekt wymaga jeszcze zgody Prezesa UOKiK na koncentrację przedsiębiorców.

Nowe osiedle to kolejna inwestycja realizowana wspólnie ze spółkami wchodzącymi w skład grupy CPD. Unibep i Unidevelopment prowadzą obecnie roboty budowlane na osiedlu Ursa – Smart City.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych