Nowa Łężyca wzbogaci zasoby Zielonej Góry

W Zielonej Górze rośnie osiedle mieszkaniowe Nowa Łężyca. Obecnie powstaje pierwszy z jedenastu budynków, które na blisko 10 hektarowej działce chce zrealizować firma Budnex.

Autor: HouseMarket.pl 06 lipca 2017 13:59

 Do lata 2018 r. sto mieszkań z pierwszego etapu inwestycji ma być gotowych do odbioru.

Osiedle Nowa Łężyca powstaje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w dzielnicy Nowe Miasto. Od czasu przyłączenia Łężycy do Zielonej Góry tereny te stały się prężnie rozwijającym rejonem budownictwa mieszkaniowego i jednorodzinnego. Nowych mieszkańców przyciąga tu głównie spokój i bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. W ramach Osiedla Nowa Łężyca powstaje obecnie jeden pięciokondygnacyjny budynek podzielony na piec klatek. Łącznie będzie w nim 100 mieszkań. Docelowo w tym miejscu ma powstać blisko 1200 mieszkań z lokalami usługowymi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Obecnie w naszej ofercie mamy lokale o powierzchni od 25 do 74 mkw. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony o powierzchni nawet 15 mkw., natomiast lokale na parterze będą miały przestronne tarasy o powierzchni sięgającej blisko 100 mkw. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex – Prace na inwestycji są już bardzo zaawansowane. Obecnie kończymy murowanie ostatniej kondygnacji, a do końca roku zamierzamy doprowadzić budynek do stanu surowego zamkniętego – dodaje.

Za projekt Nowej Łężycy odpowiedzialna jest Autorska Pracownia Architektoniczna Projekt.

Budnex umożliwia swoim klientom łącznie mieszkań w większe lokale. W przypadku Nowej Łężycy można zaaranżować mieszkanie o powierzchni blisko 120 mkw. Wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy, które zjeżdżały będą do poziomu podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano również komórki lokatorskie. Ponadto inwestor zaprojektował dużo miejsc parkingowych wokół każdego z budynków. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla zakłada również duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych