Nowa Wenecja architektoniczną perłą Bydgoszczy

Nowa Wenecja to pierwszy od wielu lat nowy budynek jaki zostanie zrealizowany w pierwszej linii brzegowej Bydgoskiej Wenecji. Powstanie tuż nad wodą, a z okien dziewięciu apartamentów rozciągać się będzie widok na Wyspę Młyńską.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2017 13:27

Przygotowywana przez Mertis Investments realizacja Nowej Wenecji jest odważnym krokiem inwestycyjnym, który obejmuje rewitalizację sąsiednich budynków oraz rozpoczyna gentryfikację staromiejskiego obszaru nadrzecznego Bydgoszczy. To jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście, a dodatkowo staje się najbardziej prestiżowe.

Między zabytkową rafinerią a farbiarnią

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja powstanie na narożnikowej działce przy ul. Świętej Trójcy 8, pomiędzy zabytkową rafinerią Augusta Frankego a starą farbiarnią Wilhelma Koppa. Od Wyspy Młyńskiej dzieli inwestycję zaledwie kilka kroków. Wystarczy przejść po kładce Krzysztofa Klenczona.

Na wprost okien apartamentów zobaczymy piękną, nową marinę, Operę Nova oraz wkrótce odnowione Młyny Rothera. Ogromnym atutem lokalizacji jest też bliskość całej śródmiejskiej infrastruktury takiej jak: restauracje, kawiarnie, winiarnie, kluby oraz najważniejsze ośrodki kultury.

Nowoczesność w zabytkowej tkance

Budynek zaprojektowano tak, aby przy zachowaniu nowoczesnej, modnej architektury idealnie wkomponował się w zabytkowe otoczenie Wyspy Młyńskiej. Czerwona cegła w połączeniu z metalem i szkłem stanowić będą konglomerat dawnego stylu i nowoczesności. Część elementów budynku oraz jego wnętrza będą zrealizowane z wykorzystaniem odzyskanych, zabytkowych materiałów budowlanych, które po oczyszczeniu nadadzą mu wyjątkowości i niespotykanego stylu. Elementy zabytkowe w połączeniu z najnowszymi technologiami budowlanymi mają stać się dumą nowych właścicieli budynku i oczarowywać ich gości.

Sam budynek będzie mieć powierzchnię około 840 mkw. W parterze Mertis Investments przewiduje jeden lub dwa lokale usługowe na sprzedaż. Idealnie wkomponowałaby się tam elegancka włoska restauracja lub kawiarnia. Mogą tam powstać również prestiżowe biura. Mieszkania w tym obiekcie, również świetnie nadają się pod nieuciążliwą działalność typu notariat, biuro projektowe czy też kancelaria prawna. Parking dostępny na Wyspie Młyńskiej pod Młynami Rothera oraz spora liczba miejsc postojowych na ul. Świętej Trójcy na pewno będą dużym atutem dla lokali usługowych w tym budynku.

Zielony taras na dachu

Mieszkańcy apartamentowca będą mogli zapewnić sobie własne miejsca postojowe w hali garażowej pod budynkiem. Niezwykłym atutem jaki oferuje projekt jest piękny zielony taras na dachu. Jego stworzenie wynika z wymogu zapewnienia powierzchni biologicznie czynnej, jednak w praktyce oznacza on niezwykłą atrakcję i miejsce relaksu dla mieszkańców.

Oprócz tego inwestor zaoferuje mieszkańcom kilka ciekawych rozwiązań i udogodnień. Poza tak oczywistymi jak klimatyzacja czy ogrzewanie podłogowe, rozważa wprowadzenie np. bezkluczowego dostępu za pomocą smartfonów lub odcisku palca, automatycznie zamykane w czasie deszczu okna weneckie oraz inne dodatki jakie oferują inteligentne systemy zarządzania budynkami.

W inwestycji, według projektu, przewidziano dziewięć mieszkań. Ich powierzchnia będzie uzależniona od potrzeb nabywców. Również układ pomieszczeń i ich wielkość, rodzaje i rozmieszczenie instalacji czy liczba łazienek zależeć będą od indywidualnych preferencji kupujących.

- To projekt wyjątkowy, częściowo szyty na miarę, więc na miarę możliwości jakie daje projekt budowlany pozostajemy elastyczni i otwarci na pomysły oraz sugestie. To, co będzie wyróżniać naszą inwestycję to na pewno inna filozofia. Ten budynek nie ma być kompromisem, nie ma być dla każdego. Nie musi się wpisywać w popularne trendy mieszkaniowe ponieważ dedykowany jest dla niezwykle wąskiej, wyjątkowej grupy odbiorców. Posiadanie apartamentu w Nowej Wenecji będzie wyróżnieniem – zapewnia Marcin Monarcha z Mertis Investments.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych