Nowa Zamiejska rewolucjonizuje rynek mieszkaniowy Słupska

Budowane przez Oktan Investment prestiżowe osiedle Nowa Zamiejska w Słupsku to 124 mieszkania, które mają zrewolucjonizować mieszkalnictwo w tym regionie, by polepszyć wizerunek miasta w oczach ludzi spoza niego.

Autor: HouseMarket.pl 06 września 2016 12:18

Dzielnica, w której powstaje Nowa Zamiejska od dziesiątków lat jest synonimem luksusu w mieście. To tam jeszcze przed wojną, mieszkali najzamożniejsi mieszkańcy Słupska. Dzisiaj dodatkowym atutem tej lokalizacji jest bliskość centrów handlowych, urzędów, miejsc pracy oraz aren aktywnego wypoczynku.

- Naszym nadrzędnym celem jest, w pewnym sensie, zrewolucjonizowanie mieszkalnictwa w tym regionie, co naszym zdaniem może zaowocować lepszym wizerunkiem miasta w oczach ludzi spoza regionu – tłumaczy Mateusz Brzeski, specjalista do spraw marketingu Oktan Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt osiedla Nowa Zamiejska nawiązuje do pobliskiego osiedla Nad Stawem. Oba realizuje Oktan Investment, oba są zaprojektowane przez biuro projektowe Jo Design ze Słupska.

- W nowej realizacji staraliśmy się zwiększyć nacisk na komfort mieszkań i przestrzeń wokół poszczególnych budynków. Efekt ten uzyskano dzięki garażom podziemnym, co pozwoliło stworzyć przestronny wewnętrzny dziedziniec. Będzie wyłączony z ruchu samochodowego – tłumaczy Joanna Szafarz z pracowni Jo Design.

Obszerna przestrzeń pomiędzy budynkami pozwoliła projektantom na zaplanowanie nasadzeń sześćdziesięciu kilku drzew i ponad 1000 sztuk krzewów, bylin i traw ozdobnych. Oprawę dla bujnej roślinności stanowią eleganckie nawierzchnie, drewniane podesty, podświetlane ławki mocowane na niskich murkach oporowych oraz stylowe leżaki. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest centralny plac z designerską fontanną w postaci geometrycznej ramy z kurtyna wodną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych