Nowe Kolibki na celowniku inwestorów

Osiedle Nowe Orłowo wybudowane dwa lata temu przez Invest Komfort, w letniskowej części Gdyni, może poszczycić się zwrotem z inwestycji sięgającym aż 50 proc. Warto więc przyjrzeć się najnowszemu projektowi tego dewelopera, osiedlu Nowe Kolibki, znajdującemu się na granicy Gdyni i Sopotu. Może to być kolejna szansa na inwestycję gwarantującą niemal pewny zysk.

Autor: HouseMarket.pl 21 marca 2017 15:05

Według danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami z 2016 roku aż 51 proc. Polaków wybiera nieruchomości jako formę lokaty kapitału. Na kolejnych miejscach znajdują się kruszce (28 proc.) oraz waluty (14 proc.). Inwestycje alternatywne, na przykład w sztukę czy wino, w naszym kraju nadal raczkują.

Przeciętny majątek netto gospodarstwa domowego, w oparciu o dane pochodzące z badania Zasobność gospodarstw domowych w Polsce Narodowego Banku Polskiego wyniósł 256,8 tys. zł. W skład tego majątku wchodzą nie tylko oszczędności, ale przede wszystkim nieruchomości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polacy, w odróżnieniu od na przykład Niemców, chętniej kupują niż wynajmują mieszkania oraz domy. Nieruchomość, dziś często obciążona jeszcze hipoteką, w 2040 roku, jak wynika z raportu Prognoza majątku – jak demografia zmienia aktywa Polaków, stanie się podstawą naszego powiększającego się bogactwa. Dane raportu przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK, pokazują, że średnia wartość brutto majątku polskiej rodziny wzrośnie z 500 tysięcy złotych do 861 tysięcy złotych – dzięki oszczędnościom i dziedziczeniu.

Jak rozsądnie inwestować w nieruchomości?

Nieruchomość najlepiej kupować już na etapie tzw. dziury w ziemi, kiedy do dyspozycji klienta jest jeszcze szeroki wybór mieszkań – te z atrakcyjnym widokiem i metrażem dają największą szansę na zysk. Dodatkowo, cena nieruchomości od momentu rozpoczęcia jej budowy do oddania wzrasta statystycznie o 15 proc.

W Trójmieście mówi się obecnie o zysku na poziomie około 5-6 proc., ale zdarzają się wyjątki, które mogą mile zaskoczyć inwestorów. Osiedle Nowe Orłowo wybudowane dwa lata temu przez Invest Komfort, w letniskowej części Gdyni, może poszczycić się zwrotem z inwestycji sięgającym aż 50 proc. Warto więc przyjrzeć się najnowszemu projektowi tego dewelopera, osiedlu Nowe Kolibki, znajdującemu się na granicy Gdyni i Sopotu. Może to być kolejna szansa na inwestycję gwarantującą niemal pewny zysk.

– Wartość mieszkania może w ciągu kilkunastu lat wzrosnąć dwukrotnie i więcej. W związku z tym, inwestowanie w nieruchomości dla wielu osób stanowi dochodowy biznes – zarówno wtedy, gdy kupują je pod wynajem, jak i w sytuacji kiedy po kilku latach sprzedają lokal po wyższej cenie – mówi Piotr Tarkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Invest Komfortu.

Inwestując w nieruchomości należy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację budynku i jego architekturę oraz przyjrzeć się poprzednim realizacjom tego samego dewelopera.

– Klienci wybierają nasze inwestycje, bo widzieli wcześniejsze realizacje Invest Komfort w Trójmieście i są pod wrażeniem tego, jak dobrze prezentują się budynki mimo upływu lat – wyjaśnia Piotr Tarkowski – doceniają wysoki standard wykonania, ponadczasową architekturę oraz wybór droższych, ale za to bardziej wytrzymałych materiałów. To jedyna droga do zachowania dobrej kondycji mieszkania na długie lata, co oczywiście bardzo pozytywnie wpływa na jego wartość, tak jak liczne udogodnienia na terenie inwestycji – dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych