Nowe Kolibki w Gdyni z wyróżnieniemhousemarket.pl - 18 grudnia 2020 14:00


Za nami czternasta edycja ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku. W 2020 roku jury rozpatrywało rekordową liczbę 275 realizacji architektonicznych z całego kraju. W kategorii „Budynek wielorodzinny nowy” nagrodę otrzymały Nowe Kolibki w Gdyni.

Eksperci zasiadający w jury co roku wyłaniają najlepsze realizacje budowlane, posiadające elewację z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit. Do udziału w konkursie zapraszani są zarówno inwestorzy dużych obiektów budowlanych, jak i właściciele domków jednorodzinnych.

Wśród nowych budynków wielorodzinnych, jury za najlepszy uznało kameralny kompleks mieszkaniowy Nowe Kolibki. Za jego realizację odpowiada, specjalizujący się w inwestycjach premium, trójmiejski deweloper Invest Komfort. Projekt stworzyli natomiast architekci
z Roark Studio. Jury doceniło odpowiednie gabaryty brył budynków, umiejętne wpisanie ich w malownicze otoczenie oraz ciekawe zestawienie wykorzystanych materiałów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To nie pierwsza nagroda jaką została wyróżniona inwestycja. Wśród nich jest FIVE STAR w międzynarodowym konkursie European Property Awards, Budowa Roku 2018, a ostatnio znalazła się na trzecim miejscu w rankingu Najlepszych Nowych Osiedli w Polsce wg Newsweeka. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajęła inna inwestycja tego samego dewelopera – Botanica Jelitkowo.

Nowe Kolibki to osiedle stworzone w zgodzie z filozofią slow life. Ciche, leśne otoczenie inwestycji na granicy Gdyni i Sopotu, szeroki zakres udogodnień, wnętrza wykończone naturalnymi materiałami, jak drewno i kamień, tworzą estetykę spokoju i delikatności. Dzięki wyjątkowej dbałości o najmniejsze detale, twórcom inwestycji udało się stworzyć oazę natury w sercu metropolii.

Ważnymi atutami osiedla są także: świetne skomunikowanie z całym Trójmiastem, bliskość nadmorskiej plaży i ścieżek rowerowych, usług, sklepów, restauracji oraz stadniny koni. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż trzeciego etapu inwestycji. W ramach czterech, dwupiętrowych budynków powstaną łącznie 64 mieszkania. Planowany termin zakończenia budowy to 3 kwartał 2022 roku.