Nowe lokale socjalne na Tartacznej w KielcachHouseMarket.pl - 13 grudnia 2016 09:21


Na ulicy Tartacznej w Kielcach rozpoczął się odbiór techniczny mieszkań socjalnych. Dwa budynki z sześcioma mieszkaniami to część inwestycji, rozpoczętej latem tego roku.

Jak przypomina Urząd Miasta Kielce w grudniu 2015 roku na jednej z działek oddano już do użytku osiem lokali socjalnych. Budowa kolejnych trwa od lipca tego roku. Na działkach oprócz standardowych kawalerek, powstają domki dwupokojowe i trzypokojowe o powierzchni od 30 do blisko 50 mkw. Wszystkie zostaną wyposażone w instalację elektryczną, łazienkę i centralne ogrzewanie węglowe oraz kuchenkę.

Łącznie powstanie 19 lokali socjalnych. Według planu, ostatnie z nich mają być gotowe w kwietniu 2017 roku. Inwestycja w wysokości blisko 3 mln złotych jest finansowana głównie z budżetu miasta Kielce. 35 proc. kosztów przeznaczonych na jej realizację, tj. ok. miliona złotych, zostanie zwróconych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W przyszłym roku planowana jest budowa kolejnych 12 mieszkań socjalnych oraz remont ulicy Tartacznej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl