Nowe lokale socjalne na Tartacznej w Kielcach

Na ulicy Tartacznej w Kielcach rozpoczął się odbiór techniczny mieszkań socjalnych. Dwa budynki z sześcioma mieszkaniami to część inwestycji, rozpoczętej latem tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 13 grudnia 2016 09:21

Jak przypomina Urząd Miasta Kielce w grudniu 2015 roku na jednej z działek oddano już do użytku osiem lokali socjalnych. Budowa kolejnych trwa od lipca tego roku. Na działkach oprócz standardowych kawalerek, powstają domki dwupokojowe i trzypokojowe o powierzchni od 30 do blisko 50 mkw. Wszystkie zostaną wyposażone w instalację elektryczną, łazienkę i centralne ogrzewanie węglowe oraz kuchenkę.

Łącznie powstanie 19 lokali socjalnych. Według planu, ostatnie z nich mają być gotowe w kwietniu 2017 roku. Inwestycja w wysokości blisko 3 mln złotych jest finansowana głównie z budżetu miasta Kielce. 35 proc. kosztów przeznaczonych na jej realizację, tj. ok. miliona złotych, zostanie zwróconych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W przyszłym roku planowana jest budowa kolejnych 12 mieszkań socjalnych oraz remont ulicy Tartacznej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych