Nowe mieszkania chronione w Kielcach

Na pierwszym piętrze Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 76 w Kielcach oddano do użytku dziewięć mieszkań chronionych aktywizujących.

Autor: HouseMarket.pl 28 listopada 2016 11:16

Jak informuje urząd miasta, mieszkania są przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wszystkie dostosowane do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, niektóre – dla tych – na wózkach inwalidzkich. Lokale są wyposażone w szafki oraz sprzęt kuchenny, urządzone łazienki i zabudowane szafami przedpokoje.

Jeśli ktoś z lokatorów potrzebuje pomocy, to może ją wezwać, bowiem w każdym z lokali zamontowano system przyzywowo-alarmowy. Użytkownicy mają także możliwość korzystania z pomieszczeń ogólnodostępnych: sali ćwiczeń i sprzętu rehabilitacyjnego, sali terapeutycznej czy telewizyjnej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W budynku DPS przy ul. Jagiellońskiej funkcjonuje jeszcze 29 lokali aktywizujących na drugim i trzecim piętrze. Pierwsze oddano do użytku w 2012 roku. Są już plany na kolejne mieszkania. Będzie ich 9 i powstaną na parterze tego budynku już w przyszłym roku.

Oferta lokali aktywizujących w pierwszej kolejności kierowana jest do najbardziej samodzielnych pensjonariuszy domów pomocy społecznej i do osób oczekujących na miejsce w tego typu placówce. Główne kryterium kwalifikacyjne, to zdolność do samoobsługi i samodzielność w zakresie codziennego funkcjonowania.

Ponadto o przyznanie mogą się ubiegać osoby starsze lub niepełnosprawne oczekujące na przydział mieszkania z zasobów gminy, te które zostały wskazane przez Dział ds. Bezdomności oraz uzyskały pozytywną rekomendację zespołu kwalifikującego, bądź te, które posiadają tytuł własności mieszkania i chcą przekazać je na rzecz gminy w zamian za lokal aktywizujący.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych