Nowe mieszkania komunalne w Gdańsku

Zakończył się drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie. To inwestycja realizowana przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna.

Autor: HouseMarket.pl 28 września 2016 10:16

Na osiedlu powstanie łącznie siedem budynków mieszkalnych. Są to domy wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, w każdym z nich mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 lokali.

Jak informuje gdański magistrat, budynki zaprojektowano jako czterokondygnacyjne z częścią podziemną, w której znajdują się komórki lokatorskie. W każdym budynku mieści się:  jedno mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 32 mkw., 10 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 38 mkw. i jedno mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 46 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do lokali w nowo wybudowanych budynkach, oddawanych w standardzie pod klucz, wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy. W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 gdańskich rodzin. Teraz do użytku miasto oddało kolejne dwa, w których zamieszkają 24 rodziny. Ostatni budynek z 12 lokalami mieszkalnymi powstanie w 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych