Nowe mieszkania komunalne w Toruniu

Toruńskie rodziny odebrały klucze do 20 nowych lokali komunalnych, mieszczących się przy ul. Drzymały 15. Koszt budowy wyniósł 2,3 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 23 września 2016 11:22

W miejscu baraków po dawnej bazie PKS, w których do niedawna mieściły się lokalne socjalne, miasto wybudowało nowoczesne budynki wielorodzinne z mieszkaniami komunalnymi. W pierwszym budynku znajduje się 20 mieszkań o powierzchni od 27,4 m kw. do 57,7 m kw.

- Budujemy za ok. 2,5 tys. zł za metr kwadratowy. Można więc tanio i dobrze budować, ponieważ Toruń jest liderem na rynku polskim – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Dodatkowo jakość jest bardzo dobra lub co najmniej dobra. Ten budynek to potwierdza. W środku kafelki w łazienkach, kuchniach, biały montaż. Myślę, że są to mieszkania w których można, po przeniesieniu mebli, od razu zamieszkać - dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje toruński magistrat, kolejne 20 mieszkań o powierzchni od 30,5 m kw. do 59,9 m kw. powstanie w drugim budynku. Lokale są wykończone pod klucz, wyposażone w biały montaż w łazience (umywalkę, wannę lub kabinę prysznicową i sedes) oraz zlewozmywak na szafce i kuchenkę gazową czteropalnikową z piekarnikiem w kuchni.

Na posadzkach w kuchniach i łazienkach położone są płytki gresowe, w pokojach i przedpokoju - wykładzina PCV. Na ścianach łazienek - płytki ceramiczne do wys. 2 m, w kuchni - farba zmywalna, a pozostałe pomieszczenia pomalowanie zostały farbą emulsyjną. Budowa ruszyła w sierpniu 2015 r. Wykonawcą inwestycji jest toruńskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD-TECH, a jej łączny koszt to 4,5 mln zł brutto (dwa budynki).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych