Nowe mieszkania od TBS w Kutnie

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kutnie rozpoczęło budowę dwóch bloków z niedrogimi mieszkaniami czynszowymi.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 10:22


Inwestycję współfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielił spółce 4,6 mln zł preferencyjnego kredytu w ramach rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC).

Nowe lokale czynszowe powstaną w Kutnie przy ul. Matejki. W dwóch budynkach będzie usytuowanych łącznie 48 mieszkań. Będą to obiekty o trzech kondygnacjach mieszkalnych i jedną kondygnacją w przyziemiu z garażami indywidualnymi oraz pomieszczeniami gospodarczymi i technicznym. Projektowane mieszkania będą jedno-, dwu- i trzypokojowe z aneksem kuchennym lub kuchnią, łazienką, WC i przedpokojem. Powierzchnie użytkowe mieszkań będą wynosiły od 30 do 68 m2. Każde mieszkanie wyposażone będzie w duży balkon.

- Żeby zostać klientem TBS-u należy złożyć wniosek wraz zaświadczeniami o dochodach. Okres oczekiwania na lokal mieszkalny w kutnowskim TBS-sie to obecnie 2 -3 lata. Potencjalny najemca musi być przygotowany na wpłatę partycypacji i kaucji w łącznej kwocie ok. 50 tys. za lokal dwupokojowy o powierzchni 50m2. Przewidywany czynsz w lokalach obecnie realizowanych to ok. 10 – 11 zł za mkw. – powiedział Jacek Urbaniak, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kutnie.

Przetarg na wykonanie budynków wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych ,,Budrox’’ w siedzibą w Gostyninie. Prace rozpoczęły się w grudniu 2016 r. i zgodnie z umową inwestycja ma zostać oddana do użytkowania w ciągu 16 miesięcy, tj. wiosną 2018 r.

Zainteresowanie tanimi mieszkaniami czynszowymi jest tak duże, że TBS w Kutnie przygotowuje się do budowy kolejnych 18 mieszkań. - We wrześniu 2017 roku złożymy drugi wniosek kredytowy do Banku Gospodarstwa Krajowego. Przewidujemy, że ich budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2018 r. Na lata 2019-22 planujemy budowę 4 budynków z lokalami na wynajem o łącznej liczbie 86 mieszkań. Aktualnie te inwestycje są w fazie koncepcyjnej – dodaje Jacek Urbaniak prezes TBS w Kutnie.

- Liczymy na to, że reaktywacja programu finansowania budownictwa społecznego, zainicjowana we współpracy z resortem infrastruktury i budownictwa, przyczyni się do zmniejszenia deficytu mieszkaniowego. Lokale w TBS-ach są przeznaczone dla osób o średnich dochodach, które zamiast własności preferują najem. W całej Polsce takich mieszkań jest już ok. 80 tysięcy i nasz program przyczyni się do powstania kolejnych – powiedział Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych