Nowe mieszkania socjalne i komunalne w Kaliszu

W Kaliszu przy ul. Warszawskiej powstały 23 lokale socjalne oraz 11 pomieszczeń tymczasowych. Miasto zamierza też zmodernizować budynek przy ul. Częstochowskiej i przeznaczyć go na mieszkania komunalne.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2017 09:06

Po przejęciu budynku przy ul. Warszawskiej przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych do zaadaptowanych pomieszczeń wprowadzą się lokatorzy. Obecnie trwa analiza listy osób uprawnionych pod kątem uwarunkowań i dostosowania rodzin do poszczególnych lokali.

Jak informuje urząd miasta Kalisza umowna kwota na realizację zadania wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego to 3.039.843,90 zł brutto. Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki temu znacznie zmniejszył się koszt jednostkowy przebudowy 1 mkw. powierzchni tej nieruchomości. Umowę dotacyjną zawarto 2 sierpnia 2016 r. Wartość przyznanej dotacji wyniosła 1.277.303,96 zł.

Kolejną inwestycją związaną z mieszkalnictwem komunalnym będzie modernizacja budynku przy ul. Częstochowskiej 140 a w Kaliszu z przeznaczeniem na mieszkania komunalne. 24 kwietnia 2017 r. podpisano umowę na roboty budowlane z wykonawcą, firmą Werbud Roboty Drogowo - Budowlane Piotr Pleśnierowicz o wartości 1.439.100,00 zł. W ramach inwestycji powstanie 38 mieszkań. Również na to zadanie miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dotacja wyniesie 593.786,58 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 października br.

Ideą i założeniem modernizacji tego budynku jest przystosowanie mieszkań dla potrzeb seniorów, którzy wielokrotnie zgłaszali się do władz miasta z wnioskami o zamianę wynajmowanych przez nich dużych, a przy tym drogich w utrzymaniu lokali mieszkalnych, najczęściej w kamienicach w centrum miasta na mniejsze, wygodniejsze i z centralnym ogrzewaniem. Opuszczone przez nich mieszkania zostaną natomiast zasiedlone rodzinami, które z uwagi na uwarunkowania mają większe potrzeby lokalowe.

Obecnie w Kaliszu 73 rodziny uprawnione są do mieszkań socjalnych z tytułu przydziału, a 370 rodzin nabyło to uprawnienie na podstawie wyroku eksmisyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych