Nowe mieszkania zamiast hutniczych osadników

W miejscu, gdzie jeszcze niedawno straszyły hutnicze osadniki, powstaną nowe mieszkania komunalne oraz TBS-y. Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji w Chorzowie.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 09:43

W centrum miasta, przy ul. Kościuszki powstanie budynek z 61 mieszkaniami, częścią usługową na parterze oraz podziemnym garażem. Inwestycja jest współfinansowana przez Chorzów. W budynku znajdzie się 16 mieszkań komunalnych na budowę których miasto uzyskało dopłatę w wysokości ok. 900 tys. zł udzieloną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat. Pozostałe 45 mieszkań, znajdujących się w ofercie regionalnego TBS-u, będzie można wykupić na własność.

Jak wylicza chorzowski urząd miasta, w ramach inwestycji powstanie: 15 mieszkań jednopokojowych o powierzchni od 29,2 mkw. do 30,4 mkw., 13 dwupokojowych o metrażu od 41,1 mkw. do 47,9 mkw. oraz 33 lokale trzypokojowe od 50,2 mkw. do 74,3 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Planowo budynek zostanie ukończony na przełomie maja i czerwca 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 15 mln zł, z czego niespełna 13 mln zł wyniosą koszty robót budowlanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych