Nowe Ogrody przyciągają najemców lokali usługowychHouseMarket.pl - 22 grudnia 2015 13:24


Wygodna lokalizacja i duże, rozwijające się osiedle – to tylko nieliczne aspekty, na które zwracają uwagę najemcy lokali usługowych. Często ich wybór pada na nowe osiedla. Dobrym przykładem są poznańskie Nowe Ogrody.


Inwestycja dewelopera Proxin Ogrody realizowana jest na poznańskich Ogrodach od 2013 r. Do tej pory zakończono budowę pierwszego etapu. Do użytku oddano 73 mieszkania i siedem lokali handlowo-usługowych. Drugi etap zakłada wzniesienie pięciokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, gdzie planowanych jest wybudowanie kolejnych 86 mieszkań i oddanie ich nowym najemcom pod koniec czwartego kwartału 2016 r.

Aktualnie trwają przygotowania do sprzedaży trzeciego etapu, którego budowa ruszy w pierwszym kwartale 2016 r. Pozostałe etapy są w trakcie projektowania. W ramach całej inwestycji przewidziano osiem budynków, w których zostanie zaaranżowanych około 650 lokali. Oznacza to, że w przeciągu kilku lat osiedle Nowe Ogrody wzbogaci się o ponad tysiąc mieszkańców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Takie liczby zachęcają wielu inwestorów do kupna lokalu usługowego. –  Decydującym atutem lokali usługowych w naszej inwestycji jest dobra lokalizacja, projekt rozwoju osiedla i stale przybywający nowi mieszkańcy – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Nowe Ogrody stanowią interesujące miejsce w Poznaniu do nabycia zarówno mieszkania, jak i lokalu na założenie własnej firmy. – Do tej pory zaufali nam już lekarze. Mieszkańcy mogą korzystać z usług m.in. ginekologów, stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej, a to niewątpliwe udogodnienie – zaznacza Marlena Zapalska.

Obecnie w sprzedaży zostały jeszcze cztery lokale usługowe o powierzchni od 41 do 113 mkw. Ich cena to 6 650 zł za mkw. Jeden z nich został wykończony pod klucz, dwa inne są w stanie deweloperskim i można je nabyć z rabatem wynoszącym 10 proc.