Nowe osiedla. Jakie nowości miały debiut w lipcu?Housemarket.pl - 26 lipca 2021 08:15


Lato w pełni, ale praca nad dostarczaniem nowej oferty mieszkaniowej wre. Jakie nowości wprowadzili w ostatnim miesiącu deweloperzy mieszkaniowi? Gdzie pojawiły się nowe projekty a gdzie powstają kolejne etapy popularnych osiedli mieszkaniowych? Zapraszamy na przegląd.

Nowe mieszkania w Trójmieście

Allcon Osiedla dodaje II etap do inwestycji Linea w Gdańsku. W ramach drugiego etapu budowy inwestycji powstaną 74 mieszkania o powierzchni od 40 do 102 mkw.

Inpro z nową inwestycją w gdańskiej Matarni. W ramach kompleksu Osiedle Rytm powstaną dwa nowoczesne budynki oferujące łącznie 105 mieszkań w cenie od 10 260 zł/mkw. brutto. Budynki zostaną połączone szklanym łącznikiem stanowiącym charakterystyczny element osiedla. Planowany termin zakończenia budowy to lipiec 2023 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w Osiedlu Marinus w Gdańsku w pobliżu plaży w Brzeźnie. W ramach czterech budynków powstanie w sumie 81 mieszkań i 2 lokale usługowe.

Atal w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska -Jasień buduje osiedle mieszkaniowe Przystań Jasień. Do oferty trafiły 154 mieszkania o metrażach 34-94 mkw. i zróżnicowanych układach od 2 do 4 pokoi. Inwestycja powstaje przy ul. Życzliwej, w przyjaznej okolicy z doskonale rozwiniętą miejską infrastrukturą i nieopodal Obwodnicy Trójmiasta. Cena za mkw. zaczyna się od 7 400 złotych brutto.

Nowe mieszkania w Krakowie

Skanska zadebiutowała w Krakowie z osiedlem Hemma Orawska. Szwedzki deweloper wybuduje 138 funkcjonalnych mieszkań. Za projekt budynku odpowiada krakowska pracownia architektoniczna – Grupa 3D.

Już po raz XIII Develia dodaje mieszkań do inwestycji Słoneczne Miasteczko. Deweloper od ponad 10 lat rozwija to osiedle kameralnych, 3-piętrowych budynków mieszkalnych przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach XIII etapu powstanie w sumie 108 lokali o metrażach od 26 do 91 m kw. 

Również w Krakowie Develia wprowadza do sprzedaży III etap inwestycji Przy Mogilskiej. Ten etap będzie gotowy pod koniec 2023 roku.  III etap inwestycji Przy Mogilskiej to projekt o konstrukcji kaskadowej. W jednej bryle budynku o wysokości od 4 do 13 pięter powstanie w sumie 136 mieszkań.

 Nowe mieszkania w Łodzi

 Echo Investment wybuduje w sercu Łodzi przy ul. Wodnej 17 dwa budynki na ponad 200 mieszkań w ramach nowej inwestycji Boho. Wizytówką Boho będą dwa zielone i kameralne dziedzińce, na których będzie kwitło sąsiedzkie życie. Atrakcyjnemu spędzaniu czasu na osiedlu będą dodatkowo sprzyjać: plac rekreacyjny, miejsce na kino plenerowe i przestrzeń, w której będzie można się zrelaksować na wygodnych siedziskach i hamakach. 

To nie jedyny projekt Echo w Łodzi. Do sprzedaży trafił pierwszy etap projektu Zenit, w którym powstanie 168 komfortowych mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. i zróżnicowanych układach – każde z przynależącym do niego balkonem, loggią lub tarasem.  Zakończenie budowy I etapu przewidywane jest na II kwartał 2023 r.

Nowe mieszkania w Warszawie

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w inwestycji Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie. Projekt to wspólna inwestycja Apsys Polska i SK Management. Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie kultowego Toru Wyścigów Konnych Służewiec, u zbiegu ulic Bartłomieja i Bokserskiej. Powstanie 91 mieszkań o różnych metrażach – od 25-metrowych lokali typu studio do ponad 140-metrowych apartamentów. Rozpoczęcie prac ziemnych zaplanowane zostało na IV kwartał tego roku, a oddanie mieszkań do użytku – na III kw. 2023 r.

Ronson Development buduje za to kolejny, VI etap inwestycji Miasto Moje na Białołęce. W ramach VI etapu inwestycji powstaną dwa sześciokondygnacyjne budynki (10 i 11 – red.), z 220 mieszkaniami z balkonami lub ogródkami oraz 8 lokali usługowych na parterze. Na kondygnacji podziemnej zaplanowano halę garażową z blisko 200 miejscami postojowymi, komórki lokatorskie oraz schowki na rowery.

Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży kolejny etap inwestycji Mój Ursus. Łącznie w etapie 4B jest 246 mieszkań o metrażach od 27 mkw. do 102 mkw. oraz lokale usługowe. Również w tej dzielnicy z początkiem lipca firma Profbud rozpoczęła przedsprzedaż inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie. W ramach Osiedla Złota Oksza powstanie 280 mieszkań. To nie koniec nowości w Ursusie. Nexity w lipcu rozpoczęła sprzedaż kolejnego etapu inwestycji Next Ursus. W dwóch nowych budynkach Harmony oraz Adventure powstanie aż 238 mieszkań.

Matexi Polska ogłosił rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji, wprowadzając jednocześnie 90 lokali do oferty sprzedażowej w drugim etapie osiedla Na Bielany.

Przystanek Tarchomin – trzeci etap realizowanej przez Victorię Dom inwestycji na warszawskim Tarchominie to aż 103 lokale o metrażach od 26 do 88 m2 zlokalizowane w 9-kondygnacyjnym budynku.

W Ożarowie Mazowieckim Novisa Development buduje kolejną odsłonę osiedla Miasto Ogród. W pierwszym z dwóch planowanych w ramach tej odsłony inwestycji budynków wielorodzinnych powstanie 38 lokali o metrażach od 66 do 88,41 mkw. Przyszli właściciele odbiorą w IV kwartale 2023 roku.

Deweloper VFM Real Estate ruszył z budową I etapu nowej inwestycji w Sochaczewie. Projekt 7.Dzielnica zakłada stworzenie nowoczesnego osiedla ze zrewitalizowanymi budynkami zabytkowymi. Wieloetapowa inwestycja zlokalizowana przy ul. Głowackiego, zakłada utworzenie kompleksu mieszkalnego składającego się z ok. 400 mieszkań w 9ciu budynkach o łącznym PUM wynoszącym ok. 20 tys. mkw.

Nowe mieszkania na Śląsku

J.W.Construction buduje Osiedle Kościuszki w centrum Chorzowa. Docelowo w sześciu budynkach powstanie 256 mieszkań o powierzchni od 25,75 do 82,65 m kw., w garażach będzie 316 miejsc postojowych, a na parkingu naziemnym – 70.

Przy Korczaka w Katowicach powstanie nowe osiedle Polskiego Fundusz Rozwoju Nieruchomości. Wybudowanych zostanie ponad 500 mieszkań. Za projekt osiedla odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates.

Nowe mieszkania w Poznaniu

Osiedle Stara Cegielna od Poznań Kartuska z nowym etapem. Wznoszony przez Totalbud budynek C etapu III osiedla „Stara Cegielnia składa się z segmentu A i segmentu B – oba o wielorodzinnej funkcji mieszkalnej. Obiekt posadowiony jest na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym. Powierzchnia zabudowy wyniesie 2050 mkw. przy powierzchni całkowitej 13 274 mkw. Cztery kondygnacje nadziemne zaoferują 96 mieszkań 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych o powierzchniach od 40 do 153 mkw.

Inne projekty

Wikana rusza z inwestycją Factory Park w Zamościu.  W pierwszym etapie projektu realizowanego na działce przy ul. Fabrycznej powstanie 68 mieszkań, które są już dostępne w sprzedaży. W ramach całej inwestycji powstaną 3 budynki mieszkalne (dwu- i trzypiętrowe) z łącznie 187 lokalami, zlokalizowanymi w podziemnych kondygnacjach miejscami parkingowymi. 

West Star Development przygotowuje osiedle w Świdnicy. Inwestycja będzie realizowana z elementów prefabrykowanych. Projekt Parkova.5 powstanie na działce przy ul. Kosynierów, Parkowej i Pileckiego. W ramach osiedla powstaną dwa apartamentowce na łącznie 198 mieszkań. W jednym, pięciokondygnacyjnym zaplanowano 150 mieszkań, w drugim, trzykondygnacyjnym - 48.