Nowe Południe. Nietuzinkowe mieszkania na Mokotowie

Na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicy Śródziemnomorskiej 41 Napollo realizuje budynek wielorodzinny Nowe Południe. Generalnym wykonawcą będzie Mostostal Warszawa.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2016 10:03

Nowy budynek powstanie w południowej części Stegien. Kontrakt o wartości 25,85 mln netto zrealizuje Oddział Centralny firmy pod dyrekcją Artura Soczewicy.

– Inwestycja Nowe Południe jest naszym pierwszym, wspólnym projektem z Napollo. Mam nadzieję, że będzie wstępem do szerszej współpracy– powiedział Artur Soczewica, dyrektor oddziału centralnego Mostostal Warszawa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nowe Południe to ważny projekt w portfelu Napollo, z uwagi na skalę jak i lokalizację. Bardzo istotnymi kryteriami wyboru wykonawcy były dla nas m.in. renoma firmy oraz doświadczenie na rynku mieszkaniowym. Jestem przekonany, że owocna współpraca przy tym projekcie będzie stanowić wstęp do kooperacji przy kolejnych, planowanych przez nas już na 2017 r. inwestycjach mieszkaniowych - powiedział Andrzej Marczewski, dyrektor Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Pionie Inwestycji Mieszkaniowych Napollo.

Nowe Południe to budynek wielorodzinny, w którym powstanie 116 mieszkań w metrażach od 35 mkw. do ponad 100 mkw. W ofercie przeważają popularne na rynku mieszkania dwu- i trzypokojowe. Kameralne klatki schodowe pomieszczą od 2 do 5 lokali na piętrze. Mieszkania powyżej szóstego piętra będą miały 3 m wysokości. Każde mieszkanie posiadać będzie balkon, loggię lub taras. Wybrane lokale na parterze będą miały dostęp do ogródków. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaplanowany jest garaż z niezależnymi miejscami postojowymi, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Budynek Nowego Południa, który powstanie na planie nieregularnej litery U, będzie miał od 7 pięter w części centralnej do 11 w skrzydle wschodnim. Wjazd na posesję, jak i wejścia do poszczególnych klatek schodowych, będą zlokalizowane od strony ul. Śródziemnomorskiej. W części frontowej zaplanowany jest dziedziniec ze starannie zaprojektowaną zielenią i małą architekturą.

Budowę poprzedzą prace rozbiórkowe pięciu segmentów wielorodzinnych, które obecnie znajdują się na terenie posesji. Realizacja inwestycji potrwa 19 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych