Nowe Żerniki nagrodzone w prestiżowym konkursie planistów

Nowe Żerniki - Osiedle Europejskiej Stolicy Kultury dostało główną nagrodę w kategorii Merit Prize w konkursie na najbardziej innowacyjny projekt miejski, organizowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie planistów miejskich i regionalnych ISOCARP.

Autor: HouseMarket.pl 16 września 2016 10:08

Prestiżowa nagroda ISOCARP Award Exellence przyznawana jest corocznie przez profesjonalistów w dziedzinie planowania miast, a finaliści prezentują się podczas światowego kongresu. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Durbanie w RPA w dniach 12-16 września pod hasłem „Miasta jakie mamy – miasta jakich potrzebujemy”.

– Modelowe osiedle Nowe Żerniki, projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów, będzie zaspakajać w sposób kompleksowy potrzeby przyszłych mieszkańców – mówi Jacek Barski, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Wrocławia. Będzie to fragment miasta oparty o idee nowej urbanistyki, z domem kultury i lokalnym bazarkiem, gdzie jest miejsce zarówno dla ludzi młodych jak i dla seniorów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Miejsce, gdzie jest żłobek, przedszkole, szkoła i lekarz rodzinny. Oryginalnie zaprojektowane przestrzenie publiczne będą ułatwiać budowanie więzi społecznych. Budynki i infrastruktura będą spełnią wymogi budownictwa ekologicznego – dodaje dyrektor Barski.

Samowystarczalna dzielnica powstaje dzięki temu, że miasto buduje infrastrukturę, a mieszkania deweloperzy. Na nowych Żernikach zdecydowali się budować: Atal, Profit Development, Archicom, Osiedle Rodzinne, Vantage Development oraz reprezentanci Kooperatyw Budowlanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych