Nowoczesne osiedla to miasteczka w mieście

Osiedla mieszkaniowe stają się coraz bardziej miejskie i rozbudowane. Pełnią rolę nie tylko miejsca do mieszkania, ale także dostęp do sklepów, usług i nowoczesnych udogodnień.

Autor: housemarket.pl 16 kwietnia 2021 08:07

Rynek mieszkań w Polsce zmienia się dynamicznie wraz ze zmianą potrzeb przyszłych mieszkańców, dla których ważna jest nie tylko jakość architektoniczna budynków oraz terenów wokół nich, ale i atrakcyjność dodatkowych udogodnień.

Przybywa inwestycji, które starają się kreować nowe dzielnice mieszkaniowe zintegrowane z resztą miasta. Osiedlem, które ma być miejscem nie tylko do mieszkania, ale również do dobrego życia – wypoczynku czy uprawiania sportów, jest budowane w warszawskich Włochach przez Aurec Home „Miasteczko Jutrzenki”.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: TOP 5 NAJCIEKAWSZYCH INWESTYCJI W POLSCE CENTRALNEJ 

Na 6 hektarach w otoczeniu jednorodzinnych domów powstają kolejne etapy osiedla, które z jednej strony stworzą miejski charakter okolicy, a z drugiej zapewnią mieszkańcom prywatność i spokój. I etap „miasteczka”, który będzie oddany do użytku w przyszłym roku, został sprzedany w ciągu zaledwie 7 miesięcy. Budowane w II etapie mieszkania również mają wielu nabywców. Docelowo w 9 etapach powstanie 1300 lokali, a osiedle będzie małym miasteczkiem w mieście.

- Dziś mieszkańcy nowych miejskich enklaw chcą mieć na wyciągnięcie ręki szybkie zakupy spożywcze czy usługi typu pralnia, kosmetyczka czy fitness. Dlatego w projekcie naszego osiedla zaplanowaliśmy lokale użytkowe, które spełnią te oczekiwania. Odpowiadamy także na potrzeby młodych rodziców, oferując przedszkole i duże place zabaw – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.

W Miasteczku Jutrzenki z dbałością przygotowano otoczenie budynków, place i małą architekturę – aleje spacerowe, miejsca do uprawiania jogi, oczka wodne, fontannę, ławki solarne, leżanki. Miłośnicy uprawiania roślin będą mieli do dyspozycji szklarnie. Energii elektrycznej do części wspólnych dostarczą panele fotowoltaiczne.

Dla przyszłych nabywców mieszkań ważne jest przyjazne otoczenie osiedli, ale również bliskość centrum miasta. Miasteczko Jutrzenki rośnie we Włochach, w dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta dzielnicy ciszy i zieleni.

Stołeczne Włochy to dzielnica, położona znacznie bliżej centrum stolicy niż np. Ursynów, Wilanów czy Białołęka. Bezpośrednio sąsiaduje także z najatrakcyjniejszymi dzielnicami stolicy: Ochotą, Mokotowem czy Wolą. To właśnie stanowi jej główny atut i zaletę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych