Nowy budynek Osiedla Premium wchodzi w kolejny etap budowy

Totalbud zawiesił wiechę na najnowszym etapie osiedla Dom Development. Budynek C osiedla Premium zaprojektowała pracownia architektoniczna Kulczyński Architekt.

Autor: HouseMarket.pl 26 czerwca 2017 13:35

Realizowany obecnie przez Totalbud budynek C jest 8-kondygnacyjnym obiektem w kształcie litery „U”. Będzie nosił adres Pełczyńskiego 14b. W siedmiu kondygnacjach nadziemnych znajdą się 134 mieszkania dla szacunkowej liczby ok. 357 mieszkańców. Powierzchnia całkowita obiektu (bez balkonów, logii i tarasów) wyniesie 11 226 mkw., z czego 7807 mkw. przypadnie na powierzchnię użytkową mieszkań. Budynek osiągnie wysokość 21,52 m. Powstający obecnie budynek C ma fundament w technologii białej wanny. Obiekt ma konstrukcję żelbetową ze ścianami osłonowymi. W kondygnacji podziemnej, znajdującej się pod całym budynkiem, znajdzie się 151 miejsc parkingowych i dodatkowo pięć na zewnątrz.

- Dzięki dobrej współpracy z Dom Development i świetnemu przygotowaniu frontu robót budowa biegnie zgodnie z harmonogramem. Cieszymy się, że do dzielnicy Bemowo wnosimy nową estetykę. Po niedawno ukończonej przez nas budowie w tej dzielnicy dla czołowego dewelopera francuskiego teraz przychodzi czas współpracy z rodzimym prestiżowym partnerem - tak zakończenie istotnego etapu budowy komentuje prezes Totalbudu Mariusz Pałka. - Bemowo jest jedną z dzielnic Warszawy nieco mniej nasyconą najnowszą architekturą, stąd też nasza satysfakcja, iż oddamy mieszkańcom bardzo funkcjonalny dom wpisujący się swoją wysoką estetyką w całą koncepcję architektoniczną Osiedla Premium.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek ma formę kaskadową o zróżnicowanej wysokości. W swojej formie przypomina on kwartał otwarty od wschodu z wewnętrznym dziedzińcem. Ten ostatni, jako teren zielony, umiejscowiony jest na płycie garażu. Od strony wschodniej znajdują się 2-3 kondygnacje, natomiast w części środkowej 3-5 kondygnacji. Od strony południowo-zachodniej występuje 7-kondygnacyjne przewyższenie. Stanowi ono jedną z pięciu dominant w całym zespole. Forma budynku jest dynamiczna z elementami kubaturowymi wykraczającymi poza podstawową bryłę obiektu.

- Na tle obecnego budownictwa mieszkaniowego budynek korzystnie wyróżni sporo czynników. Z punktu widzenia przyszłych mieszkańców warto wspomnieć, że będą oni mieli do dyspozycji komórki lokatorskie, podczas gdy nie każdy deweloper oferuje dziś takie rozwiązanie. Przez pryzmat generalnego wykonawcy mogę stwierdzić, iż budynek powstaje z bardzo dobrych materiałów i to począwszy od samego betonu. Pochodzi on od renomowanego producenta, którego betony osiągają nawet wyższe parametry wytrzymałościowe niż deklarowane. Od najlepszych producentów pochodzą także m.in. cegły silikatowe, bloczki ceramiczne, balkonowe łączniki termoizolacyjne i windy - mówi Mariusz Cichocki, kierownik budowy z Totalbudu. - Co zawsze ważne dla mieszkańców – w garażu nie spotkają się oni z nielubianymi platformami do piętrowego parkowania. Każdy samochód będzie miał swoje miejsce na płycie wylanej żywicą, co też nie zawsze się zdarza w obecnym budownictwie mieszkaniowym. Bez wątpienia wysoka będzie estetyka budynku. Na elewacjach znajdą się zarówno imitacje desek wykonane z tynku i ręcznie malowane, jak również rzadko spotykany tynk mozaikowy z płatkami miki. W budynku znajdzie się sporo mieszkań z dużymi tarasami. Całość estetyki tego obiektu zwieńczy zielone patio z dużą ilością murków o nieregularnych kształtach i o zmiennej wysokości.

Budynek C Osiedla Premium stan surowy zamknięty osiągnie 4 sierpnia br. Koniec prac żelbetowych nastąpi do końca czerwca. Obecnie trwają roboty murowe, instalacyjne, elewacyjne i tynkarskie. 18 lutego 2018 roku budynek będzie przygotowany do odbiorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych