Nowy etap Mennicy Residence na starcie. Na początek Mostostal rozbierze biurowiec Aurum

Wkrótce rozpocznie się rozbiórka biurowca Aurum w Warszawie. Na jego miejscu powstaną mieszkania kolejnego etapu Mennicy Residence. Inwestor - Mennica Polska - podpisała umowę z Mostostal Warszawa na wykonanie robót budowlanych.

Autor: housemarket.pl 27 lipca 2017 12:23

Umowa obejmuje kompleksową obsługę inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Waliców 11 w Warszawie. W ramach współpracy powstanie wielorodzinny budynek mieszkalno-usługowy wraz z garażem, Kontrakt obejmuje również rozbiórkę budynku biurowego Aurum oraz zagospodarowanie terenu wokół inwestycji, w tym wjazdu na teren nieruchomości z niezbędną infrastrukturą techniczną i miejskimi stacjami transformatorowymi, budowę zjazdów na fragmentach pasów drogowych ul. Pereca oraz budowę niezbędnej infrastruktury technicznej. 

Przeczytaj również: Rodem z Manhattanu. Oto szczegóły nowego etapu Mennicy Residence

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Całkowita wartość umowy wynosi ponad 103 mln zł netto.

Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi w dniu 1 sierpnia 2017. Termin zakończenia umowy wyznaczono na 31 maja 2019 roku.

Biurowiec Aurum powstał w 2000 roku. Posiada ponad 5 tys. mkw. powierzchni biurowej i 150 miejsc parkingowych. Budynek nie zostanie zlikwidowany w całości. Jego część stanowi ściana po XIX-wiecznym browarze Junga. W czasie wojny była częścią muru warszawskiego getta. Jako zabytek nie będzie zniszczony, ale odrestaurowany i wkomponowany w nowy budynek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych