Nowy etap osiedla Fredry 6 w Łagiewnikach w Krakowie

Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości) kontynuuje prace przy os. Fredry 6 w Krakowie. Ruszyła sprzedaż IV etapu, w którym powstanie pięć budynków ze 187 mieszkaniami w zróżnicowanych metrażach.

Autor: Housemarket.pl 02 grudnia 2021 10:37

Nowocześnie, stylowo i zielono

Osiedle odpowiada dzisiejszym trendom – posiada otwarty plac miejski z ogólnodostępnymi alejami spacerowymi. Nowe budynki cechować będzie stonowana kolorystyka (biele, szarości, beż), eleganckie elewacje oraz stolarka okienna w kolorze antracytowym, bądź naturalnego drewna. W holach i korytarzach zaprojektowano ozdobne gresy. Z kolei przy wejściach do budynków zostaną ułożone okładziny w kolorze drewna. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Na parterze powstaną lokale usługowe uławiające wykonywanie codziennych sprawunków. Cały teren będzie monitorowany i chroniony.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wokół nowych budynków zasadzimy wiele drzew. Wiosną zazielenią się krzewy i byliny na skarpie. Zielone będą również dachy osiedlowych budynków. Projektanci krajobrazu pamiętali także o meblach miejskich. Mieszkańcy skorzystają z podestów, siedzisk, leżaków, stojaków rowerowych oraz strefy piknikowej ze stołami – mówi Agnieszka Mikos, kierownik działu sprzedaży w Krakowie.

Infrastruktura dla mieszkańców i sąsiedztwa

W ramach prac inwestor wybudował rondo z infrastrukturą w ciągu al. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstały drogi dojazdowe oraz ścieżki rowerowe ułatwiające dojazd do pobliskiego centrum handlowego Bonarka oraz dogodny wyjazd do ciągów komunikacyjnych. Inwestycja to nie tylko ukłon w stronę mieszkańców osiedla, ale również innych krakowian, ponieważ znacznie usprawni ruch w tej części miasta.

Pierwszy woonerf w Krakowie 

Podczas budowy poprzednich etapów wewnątrz osiedla Fredry 6 stworzono pierwszy w Krakowie woonerf – atrakcyjnie urządzony ciąg pieszo-jezdny przyjazny zarówno dla spacerujących, jak i kierowców. Dodatkowym rozwiązaniem jest tzw. ścieżka Fredry – ciąg spacerowy, przy którym znajdują się akcenty nawiązujące do epoki, w której tworzył Aleksander Fredro.

Termin zakończenia budowy to I kw. 2024 r., natomiast odbiory zaplanowano na II kwartał 2024 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia B2 Studio, a generalnym wykonawcą jest Erbud SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych