Nowy kompleks biurowo-mieszkaniowy wyrośnie w Poznaniu

W miejscu dawnego dworca PKS w Poznaniu powstaje kompleks nowoczesnych budynków biurowych. To inwestycja skomponowana według historycznych założeń budowy miast, czyli z rynkiem w centralnym punkcie.

Autor: housemarket.pl 22 grudnia 2021 15:27

Niedaleko dworca PKP i Międzynarodowych Targów Poznańskich, w otoczeniu urokliwych kamienic Wildy oraz Parku im. Karola Marcinkowskiego powstaje nowy kwartał miasta z dostępnym dla wszystkich rynkiem. W skład kompleksu wchodzić będą nowoczesne biurowce i lokale usługowe. Niczym uliczki prowadzące do rynku krzyżować się tu będą rozbieżne pozornie elementy – kultura i sport, ekologia i technologia czy biznes z rozrywką. Inwestycja jest wzorcowym przykładem połączenia innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji i charakteru miejsca.

Innowacyjne rozwiązania przyjazne dla człowieka

Za projekt budynku biurowca D, który został oddany do użytku pół roku temu odpowiada Medusa Group. Wyróżnia się on swoją wyjątkową i oryginalną fasadą, która mieni się odcieniami zieleni przechodząc ku górze w barwę rdzawego różu. W niższych kondygnacjach znalazły się przeszklone witryny, których celem jest oderwanie gmachu od ziemi. Aby nadać budynkowi lekkości zastosowane zostało zróżnicowanie charakteru i kolorystyki elewacji pokrytych pionowym układem kątowników, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniaczy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W trosce o środowisko pracy

Budynek D, jako pierwszy w regionie Wielkopolski, powstał zgodnie z wytycznymi wymagającej certyfikacji WELL na etapie Core&Shell, o który teraz będzie się ubiegał. Gwarantuje on najwyższy standard budynków przyjaznych dla zdrowia i samopoczucia ludzi. Bezpieczeństwo użytkowania budynku zapewnia m.in. system odwodnienia dachowego Geberit Pluvia. Podczas intensywnych opadów gwarantuje bardzo wysoką przepustowość. Jest on zaprojektowany tak, że odprowadzające wodę rury napełniają się z dużą szybkością tworząc w ten sposób zamknięty, szybko płynący słup wody, który skutecznie zasysa wodę z dachu. Podciśnieniowy system Geberit Pluvia już od dziesięcioleci wyznacza nowe standardy w zakresie odprowadzania wody deszczowej z dachów. Do jego podstawowych zalet należy ograniczenie liczby wpustów dachowych ze względu na ich dużą przepustowość, większe możliwości planowania, dzięki znacznej redukcji ilości pionów kanalizacyjnych oraz możliwość prowadzeniu rurociągów poziomych bez spadku, a co za tym idzie maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Instalacje grzewcze i wodne w budynku zostały zaprojektowane z wykorzystaniem systemu Geberit Mapress. Biurowiec D będzie ubiegał się również o certyfikat "Obiekt bez barier", co oznacza, że jest on przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodzin z dziećmi. W praktyce zapewnia to szereg udogodnień związanych nie tylko z dostępem do budynku, ale także korzystaniem z niego. Dodatkowe podjazdy, nowoczesne windy, szerokie korytarze, właściwe oznakowania - także dla osób niedowidzących to podstawowe standardy budynków bez barier. Wśród nich bardzo ważną rolę odgrywają łazienki przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz matek z dziećmi. Ich wystrój i wyposażenie ma gwarantować komfort i bezpieczeństwo korzystania. Dlatego tak ważny jest dobór mocno skontrastowanej kolorystyki, zapewnienie wygodnego dostępu do każdego urządzenia sanitarnego oraz dodatkowych poręczy dla osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim dobranie odpowiedniego wyposażenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych