Nowy wrocławski Krasnal stanął przy Atal Towers

Wrocławska społeczność Krasnali właśnie się powiększyła. Budowniczy – takie imię nosi nowy Krasnal – zamieszkał tuż przy inwestycji Atal Towers przy ul. Sikorskiego, w centrum Wrocławia, w bliskiej odległości od Rynku.

Autor: HouseMarket.pl 04 kwietnia 2017 11:13

Jak przystało na prawdziwego budowlańca posiada on odpowiednie atrybuty – m.in. żuraw, kask oraz narzędzia. Krasnal powstał z inicjatywy ogólnopolskiego dewelopera Atal.

- Atal, prowadząc inwestycje deweloperskie nie zapomina o lokalnej specyfice. Dlatego wszystkie osiedla są tak zaprojektowane, by wpisywały się w najbliższe otoczenie i charakteryzowały się nowoczesnym designem. Niekwestionowanym symbolem Wrocławia są Krasnale. W związku z tym postanowiliśmy, że nasza flagowa inwestycja w tym mieście musi mieć swojego przedstawiciela wśród społeczności Krasnali. Liczymy, że Budowniczy przypadnie do gustu mieszkańcom i turystom, stając się dodatkową atrakcją miasta – powiedział Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dwa etapy Atal Towers

Kompleks mieszkaniowy Atal Towers docelowo składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszej części inwestycji powstał funkcjonalny budynek, który od strony Odry posiada sześć pięter, natomiast od strony ulicy Sikorskiego jedno z mieszkań będzie miało swój drugi poziom na siódmym piętrze. W tym obiekcie znalazło się 159 lokali o zróżnicowanych metrażach i układach od jednego do czterech pokoi. W parkingu podziemnym powstało 181 miejsc postojowych.

Pod koniec lutego 2017 r. pierwszy etap uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W ukończonym budynku znajduje się 159 mieszkań – o powierzchniach od 28,13 do 112,57 mkw. – oraz 20 lokali usługowych. Cena brutto za mkw. w pierwszym etapie wynosi od 6750 zł, a w drugim od 7300 zł.

W drugim etapie inwestycji powstają dwie wieże (61,3 m i 59,7 m), połączone wspólną częścią parterową. Budynki wzniosą się ponad miasto i zdominują lokalny krajobraz. Łącznie w inwestycji znajdą się 292 mieszkania. Do każdego zaprojektowano balkon, a do wybranych od strony Odry przynależeć będą loggie. W parterach budynków powstaną łącznie 32 lokale usługowe, które staną się częścią powstających bulwarów.

Nowoczesny wygląd

Wyjątkowy projekt architektoniczny Atal Towers sprawi, że obiekty będą nowoczesne i funkcjonalne, a dzięki zastosowanym elementom wykończeń, wkomponują się w okoliczną staromiejską architekturę. Elewacja będzie wykonana z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami.

Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekty uzupełnione będą o szklane balustrady, jasne tynki oraz białe aluminiowe żaluzje. Budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami.

Atal Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – nieopodal wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Najbliższe sąsiedztwo Odry to z kolei świetne miejsce do spacerów oraz joggingów. Natomiast rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni szybki dojazd do różnych części miasta. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala na wygodny dostęp do dzielnic zlokalizowanych po drugiej stronie Odry. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa Wrocław Mikołajów.

Za projekt Atal Towers odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych