Obywatelska przyjmuje nowych mieszkańców

Pierwszy etap zielonogórskiego osiedla Budnex przy ul. Obywatelskiej ma już prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Klienci odebrali klucze do nowych mieszkań, a inwestor po sąsiedzku realizuje kolejne budynki. Jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddanych tu kolejne 150 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 25 kwietnia 2017 12:25

Obywatelska to inwestycja położona w północnej części Zielonej Góry, niedaleko obwodnicy miasta oraz wyjazdu na trasę ekspresową S3. W oddanym do użytku budynku znalazło się 156 mieszkań o powierzchni 35 do 72 mkw.

– To pierwszy budynek, który zrealizowaliśmy w tej lokalizacji, jednakże równolegle powstają kolejne. Docelowo kompleks przy ul. Obywatelskiej będzie liczył pięć budynków z 452 mieszkaniami – mówi Monika Golec z firmy Budnex.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ze względu na swoją atrakcyjną lokalizację, dobry dojazd i rozwiniętą komunikację miejską, inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zrealizowany budynek w przeszło 90 proc. jest już sprzedany, a w sąsiednim, który przekazany będzie we wrześniu, ponad 70 proc. lokali znalazło swoich nabywców – dodaje. Warto zaznaczyć, że do każdego z mieszkań w tej inwestycji przynależy balkon, a te największe mają blisko 12 mkw.

Obywatelska Etap A ma pięć pięter i siedem klatek z cichymi i szybkimi windami zjeżdżającymi do poziomu podziemnej hali garażowej. Na tej kondygnacji inwestor przewidział też komórki lokatorskie oraz wózkownię i pomieszczenie na rowery. Dodatkowo w przyziemiu znajdzie się 40 garaży dostępnych w wersji jednostanowiskowej lub dwustanowiskowej. Po sąsiedzku powstaje budynek będący lustrzanym odbiciem zrealizowanego etapu. Pomiędzy nimi zaaranżowany zostanie niewielki dziedziniec. Docelowo na terenie inwestycji powstanie też plac zabaw.

W sąsiedztwie Doliny Gęśnika

Niekwestionowanym atutem realizowanego kompleksu jest położenie w sąsiedztwie Doliny Gęśnika, która w najbliższym czasie przejdzie rewitalizację. Miasto już ogłosiło na nią przetarg. Projekt zakłada realizację w tym miejscu parku miejskiego z przygotowanymi polanami piknikowymi, miejscami do plażowania czy zrobienia ogniska. W ramach inwestycji ma zostać wybudowany park linowy w formie ścieżki zdrowia dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu czy ogrodzony plac zabaw dla psów. Koncepcja zakłada nawet posadzenie ogólnodostępnych drzew owocowych.

Warto też zaznaczyć, że w sąsiedztwie inwestycji znajduje się szkoła i przedszkola, a duże markety spożywcze oddalone są kilka minut jazdy samochodem. Do końca 2018 roku inwestor planuje oddać do użytku w tej lokalizacji kolejne 140 mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych