Od Złotej 44 po Angel Wawel - trzy adresy pełne luksusu

Od kilku lat Polska przeżywa prawdziwy boom na luksusowe apartamentowce. Przyjrzeliśmy się trzem adresom stale wymienianym na listach najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: DobrzeMieszkaj.pl 14 lipca 2017 13:44

O wieżowcu przy Złotej 44 głośno było na długo przed tym, zanim zaczęto sprzedawać pierwsze apartamenty. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Warszawy oraz zaangażowanie światowej sławy architekta Daniela Libeskinda dodawały prestiżu całej inwestycji. Prestiżu, za który przyszłym mieszkańcom przyjdzie zapłacić – ceny mieszkań w najwyższym budynku mieszkalnym w Unii Europejskiej zaczynają się od 24 tysięcy złotych za metr, co stawia Złotą 44 w czołówce najbardziej kosztownych adresów w kraju. Nabywcy najbardziej ekskluzywnych z 287 apartamentów będą jednak mogli codziennie spoglądać na niezwykły widok Warszawy z lotu ptaka. Oglądany z tej perspektywy Pałac Kultury nabiera szlachetnej aparycji niczym brytyjski Big Ben, a spacerujący o poranku po ulicach warszawiacy jawią się niczym mrówki.

Lokalne mieszkalne zaczynają się już od 9. piętra wzwyż, a na wszystkich mieszkańców apartamentowca czeka moc atrakcji, którymi developer kusi przyszłych domowników. Ósme piętro budynku w całości zostało przeznaczone na strefę rekreacyjną. Na powierzchni 1800 mkw. zlokalizowano 25-metrowy basen, klub fitness, strefę SPA, salę kinową (z symulatorem gry w golfa – gratką dla fanów tego sportu) oraz przestronny salon, stworzony z myślą o wspólnych spotkaniach mieszkańców drapacza chmur. Latem z kolei mieszkańcy będą się mogli zrelaksować na 400-metrowym, zielonym tarasie z jacuzzi i widokiem (tym razem dla wszystkich) na Pałac Kultury. W tak prozaicznych czynnościach, jak zamówienie taksówki czy rezerwacja stolika w restauracji pomoże pozostający do dyspozycji mieszkańców consierge; w kwestiach takich, jak domknięcie okna czy włączenie klimatyzacji wyręczy ich system inteligentnego zarządzania apartamentami HMS.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Złota 44 to samo centrum Warszawy – lokalizacja tyleż dogodna, co w pewien sposób zniechęcająca ciągłym zgiełkiem i hałasem. W budynku zadbano jednak o to, aby odgłosy tętniącego życiem miasta nie doskwierały jego mieszkańcom. Przeszklona elewacja jest nowoczesna nie tylko w swojej aparycji, ale także pod względem rozwiązań technologicznych, które zastosowano. Apartamentowiec jest bowiem jedyną w Polsce, tak zaawansowaną technologicznie fasadą w technologii trójszybowej Triple Glass Unit, co przekłada się między innymi na energooszczędność budynku, jak i doskonałą izolacyjność akustyczną. Szyby zostały dodatkowo pokryte powłoką, która zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się wnętrz, a świeże powietrze zapewnia stacja filtrująca powietrze, ale także możliwość... uchylenia okna.

Budynek wsławił się również nietuzinkową architekturą – bryłę oraz lobby zaprojektował sam Daniel Libeskind, przyczyniając się do powstania jednego z najbardziej charakterystycznych elementów na mapie nieba Warszawy. Autorem projektów wnętrz apartamentów jest z kolei renomowana brytyjska pracownia Woods Bagot.

Deweloper dumnie zachwala inwestycję, porównując ją do takich miejsc, jak 432 Park Avenue w Nowym Jorku czy One Hyde Park w Londynie, zaznaczając przy tym, że ceny mogą być aż 12 razy niższe niż we wspomnianych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Z pewnością za atrakcyjne uznał je Robert Lewandowski, który od maja 2016 roku jest właścicielem jednego z apartamentów na Złotej 44. Wśród innych klientów dewelopera są dyplomaci, biznesmeni i przedsiębiorcy, zarówno z Polski, jak i spoza jej granic.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych