Ofensywa Cordii. To już rekordowy rok dla firmy

Trzy osiedla w sprzedaży, trzy zakupione działki, plany sprzedaży blisko 350 mieszkań w tym roku to krótkie podsumowanie działań Cordii po pierwszych pięciu miesiącach tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 16 maja 2017 09:08

Cordia Polska, należąca do grupy Futureal, od połowy zeszłego roku zintensyfikowała działania rozwojowe: zakupy nowych działek, aktywne poszukiwanie gruntów największych miastach oraz wprowadzanie do sprzedaży nowych projektów mieszkaniowych wskazują na dużą dynamikę działania.

Nowa działka na Kopalnianej w Warszawie

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ostatnich tygodniach Cordia inwestowała w grunty w Krakowie i Warszawie.
Niedawno nabyła trzecią już działkę w Warszawie przy ulicy Kopalnianej na Bemowie. Na ponad 13500 mkw. powstanie kameralne osiedle. Planowane są tutaj większe mieszkania, część dwupoziomowa z oknami dachowymi oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Im właśnie dedykowane będzie to otoczone zielenią osiedle.

Elewacja budynków będzie w jasnych kolorach z imitacją drewna. Duże okna zapewnią odpowiednie doświetlenie mieszkań. Przestrzenne balkony oraz trasy, a także ogródki w mieszkaniach na parterze to cechy rozpoznawalne tego osiedla.

W pobliżu znajduje się rozbudowana infrastruktura miejska: szkoły, przedszkola, centra handlowe (m.in. Tesco, Selgros Cash&Carry) oraz sklepy (m.in. Lidl). Tuż obok zlokalizowana będzie też stacja metra II linii metra – Połczyńska.

Kopalniana leży w pobliżu trasy S8, co umożliwia szybką komunikację z innymi częściami miasta. Obecnie Cordia planuje realizację opartą o projekt architektoniczny firmy Latergrupa.

Tysiąc mieszkań rocznie w sprzedaży

Cordia Polska, wykorzystując wiedzę na temat polskiego rynku mieszkaniowego oraz wsparcie finansowe i organizacyjne międzynarodowej grupy Futureal planuje systematyczne powiększanie swoje oferty.

– Kiedy kilka miesięcy temu mówiłem o dynamicznym rozwoju Cordia wiele osób patrzyło sceptycznie. Dzisiaj, kiedy mówię, że począwszy od 2019 roku chcemy rocznie wprowadzać do sprzedaży 1000 mieszkań w 8 różnych projektach to wiele osób podkreśla, że to całkiem możliwe – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia Polska. – Szukamy działek, w największych miastach. Monitorujemy Poznań, Trójmiasto, Wrocław oraz miasta, w których już jesteśmy obecni.

Cordia w dwóch ostatnich miesiącach zakupiła ponad 35000 mkw. w Krakowie i Warszawie oraz prowadzi sprzedaż mieszkań w Warszawie na osiedlu Zielone Bemowo oraz w Cystersów Garden i Supernowej w Krakowie. Wkrótce planuje uruchomić sprzedaż kolejnych mieszkań w Warszawie przy ulicy Rodziewiczówny oraz Kopalnianej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych