Ogrody Graua nominowane w konkursie „Piękny Wrocław"

Ogrody Graua, inwestycja mieszkaniowa Echo Investment, znalazła się w gronie nominowanych w konkursie „Piękny Wrocław” na najlepszą realizację architektoniczną 2019 i 2020 roku. Projekt obejmował rewitalizację zabytkowego pałacyku i wewnętrznego parku ze starodrzewiem oraz budowę nowej części mieszkalnej.

Autor: housemarket.pl 02 grudnia 2021 13:28

  • Wykończenia dwóch pałacowych apartamentów nawiązują do twórczości impresjonistycznych malarzy, działających w czasach kiedy ten budynek powstawał.
  • Za koncept architektoniczny odpowiadało renomowane, wrocławskie biuro Maćków Pracownia Projektowa.
  • Apartamenty Ogrody Graua mieszczą się we Wrocławiu przy ul. Gdańskiej, zaledwie 1,5 km od Ostrowa Tumskiego, Wyspy Słodowej czy Hali Stulecia.

Ogrody Graua powstają w sercu Gdańska. W pobliżu dostępna jest pełna oferta obiektów kulturalnych, gastronomicznych i handlowych co sprawia, że to idealne miejsce do życia łączące tereny rekreacyjne z funkcjami miejskimi.

– Inwestycję Ogrody Graua wyróżnia fakt, że jej integralną częścią jest XIX-wieczny, neogotycki pałacyk. W 2020 r. przywróciliśmy go do dawnej świetności – remontując całą przestrzeń i adaptując na luksusowe mieszkania. Z połączenia klasycznej elegancji i funkcjonalnej nowoczesności powstał niepowtarzalny projekt. Wyjątkowość miejsca podkreśla także jego otoczenie – odnowiony, prywatny park o powierzchni 2 tys. mkw., otulający pałac oraz nową część mieszkalną. Takie podejście Echo Investment do projektowania sprawiło, że rewitalizacja tego terenu została doceniona przez ekspertów konkursu „Piękny Wrocław”, a także przez nowych mieszkańców – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: PODWOIŁA SIĘ LICZBA CHĘTNYCH NA WYKOŃCZONE MIESZKANIA

Unikatowa inwestycja 

We wnętrzach pałacyku Ogrodów Graua nie ma nic powszedniego, są w każdym calu unikatowe. Już hall wejściowy daje poczucie przeniesienia się do XIX-wiecznej, miejskiej rezydencji. Uwagę przykuwają odrestaurowane detale, takie jak zdobienia drzwi czy drewniane schody z rzeźbioną balustradą.

Niezwykła przestrzeń Ogrodów Graua wymagała równie oryginalnego miejsca spotkań i wypoczynku. W budynku powstał więc prywatny klub dla mieszkańców, w którym można organizować spotkania i przyjęcia, bez naruszania prywatności apartamentu. Mieszkańcy mają także bezpośredni dostęp do prywatnego parku, a sam pałacyk jest połączony z garażem podziemnym, dzięki czemu można swobodnie przejść z samochodu do swojego lokalu.

Nowoczesne apartamenty

W tej inwestycji znajduje się zaledwie 57 mieszkań, z czego 8 zlokalizowanych jest w pałacu. Dwa spośród pałacowych apartamentów zostały zaprojektowane i wykończone w stylu nawiązującym do twórczości malarzy impresjonistów i postimpresjonistów, jak np. Monet i Cézanne, działających w czasach kiedy ten budynek powstawał. Każde luksusowe mieszkanie w pałacu zostało także wyposażone w Echo Smart – system zarządzania inteligentnym domem. Za jego pomocą mieszkańcy mogą w łatwy sposób dostosować światła, włączyć muzykę, opuścić żaluzje czy wyregulować temperaturę. Wszystkie apartamenty zostały już sprzedane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych