Okam buduje strefę coworkingu w łódzkiej fabryce

Okam Capital buduje w dawnej fabryce Meyerhoffa przy ulicy Dowborczyków 18 unikalną powierzchnię coworkingową. Łódź.Work będzie częścią strefy Łódź.Zone.

Autor: HouseMarket.pl 02 lutego 2017 15:09

Łódź.Work to inwestycja, która powstaje dzięki współpracy Okam Capital i miasta Łódź.

– Realizowany od 2007 r. projekt Nowego Centrum Łodzi przynosi efekty, przyciąga inwestorów. Między ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską tworzymy centrum łączące biznes, handel, kulturę oraz komunikację. Tu mieści się Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1, a pod koniec roku rozpocznie działalność interaktywne Centrum Nauki i Techniki. Tuż obok uruchomiliśmy dworzec Łódź Fabryczna. Nowe Centrum Łodzi to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie Środkowej. Inwestycja firmy Okam Capital jest dowodem na to, że budowa Dworca Fabrycznego i projekt NCŁ przyciągają kolejne inwestycje, nie tylko na samym swoim obszarze, ale również w jego bliskim, bezpośrednim sąsiedztwie – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Są miejsca, w których dobrze się inwestuje. Są miejsca, w których warto inwestować. Dlatego Okam Capital dziś jest w Łodzi – mówił Arie Koren, CEO Okam Capital.

– Z dumą pokazujemy ten projekt, który dzięki innowacyjnemu pomysłowi świetnie pasuje do kreatywnego miasta jakim jest Łódź. To doskonałe miejsce do rozwoju start-upów. Działa tu blisko 25 wyższych uczelni, żyje wielu ambitnych młodych ludzi. Konsekwentnie realizowana od wielu lat strategia miasta stawia na rozwój branż kreatywnych. Dowodem jest program „Młodzi w Łodzi” i zorganizowany w jego ramach konkurs „Mam pomysł na biznes”, którego partnerem i fundatorem ma przyjemność być nasza firma. Okam lubi to miasto. Łódź.Work to druga nasza inwestycja w tym mieście. Okam jest również właścicielem niedawno otwartego Before Food Marketu będącego częścią Strefy Piotrkowska 217 w Łodzi – mówił Arie Koren.

Łódź.Work to nie jest zwykły biurowiec czy powierzchnia usługowa. To powierzchnia skierowana do młodych, dynamicznych, kreatywnych osób zakładających nowy business lub start up, które wolą pracować w grupie. Chcą dzielić się doświadczeniami i pomysłami z innymi. Szukają miejsca, w którym będą mogły nie tylko pracować, ale również poznać nowych, ciekawych ludzi i spędzić z nimi wolny czas. Dzięki przemyślanemu projektowi, miejsce tam znajdzie zarówno freelancer, jak i niewielka firma.

Można wynająć mikrobiuro lub biurko tzw. hot desk na stałe albo na godziny, sale konferencyjne lub pomieszczenia na mniej oficjalne spotkania, a nawet można pracować na sofie. W tzw. strefie cichej koncentrujemy się na pracy, w tzw. strefie głośnej można pogadać przez telefon czy wymienić poglądy ze znajomymi. Można wpaść na kawę, odpocząć od spraw zawodowych czy poszukać natchnienia i sił do nowych projektów. Miejsce to może stanowić tymczasowe biuro dla firm, które rozpoczynają w Łodzi działalność lub pracują tylko nad jednym projektem, a także może być opcją stałego biura dla osób wykonujących wolne zawody.

- Na rynku obserwujemy nasycenie tradycyjną powierzchnią biurową. Odpowiedzią jest tworzenie przestrzeni, w której możemy pracować w pomieszczeniach o wysokim standardzie, ale i odpoczywać czy nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Na całym świecie odchodzi się od tradycyjnych biur. Dziś poszukujemy miejsc, które dają wyższy komfort pracy, które poza biurkiem i infrastrukturą techniczną gwarantują miejsce odpoczynku, natchnienia czy też budowania relacji z innymi – mówi Radosław Szwugier z Okam.

W drugiej połowie 2017 roku planowane jest otwarcie pierwszego tysiąca mkw. powierzchni coworkingowej w Łódź.Work. Docelowo Okam planuje oddać do użytku 4 tys. mkw. nowoczesnych biur.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych