OKAM kontynuuje współpracę z Unibep i FineTech Construction

W ramach umowy podpisanej w dn. 22 marca 2022 roku z OKAM, firma Unibep, jako generalny wykonawca, wybuduje nowe obiekty w Etapie D i E inwestycji Bohema - Strefa Praga, a także wykona rewitalizację historycznego budynku Zarządu Fabryki. FineTech Construction kontynuuje również rozpoczętą pod koniec ubiegłego roku rewitalizację 5 budynków historycznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Szwedzka, w ramach Etapu E.

Autor: housemarket.pl 23 marca 2022 12:34

  • Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji Bohema - Strefa Praga planowane jest w II kwartale bieżącego roku, a ich zakończenie w III kwartale 2024 roku.
  • Jako kontynuacja inwestycji na warszawskiej Pradze Północ powstaną cztery nowe budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz obiekt biurowy (E).
  • Wszystkie będą posiadać na parterze część usługowo-handlową. Przeprowadzona zostanie także rewitalizacyjna historycznego budynku Zarządu Fabryki, który przeznaczony będzie w znacznym stopniu na powierzchnię biurową - zostanie on nadbudowany o jedną kondygnację i rozbudowany o dwa skrzydła boczne.

Łącznie w nowych budynkach wybudowanych przez Unibep zostanie 181 mieszkań oraz podziemny kilkukondygnacyjny parking z 530 miejscami postojowymi.

- Podpisanie kontraktu z Unibep Polska na realizację nowych budynków w Etapach D i E to dla nas tak naprawdę kontynuacja współpracy. W ramach inwestycji Bohema - Stefa Praga, działamy od dłuższego czasu przy Etapie A i C. Ta faza prac jest dla nas wyjątkowa przede wszystkim dlatego, że stoimy przed wyzwaniem umiejętnego wtopienia zabudowań w zastaną tkankę miejską, ale także dlatego, że realizując Etapy D i E zamkniemy część projektu od strony metra. Mamy nadzieję, że dobra dotychczasowa współpraca z naszym wykonawcą zostanie utrzymana, a przyszli mieszkańcy nie tylko Pragi, ale i całej Warszawy docenią nasze starania w utrzymaniu historycznego charakteru zabudowań w tej części stolicy - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowo budowana część Etapu D i E Bohemy - Strefy Praga obfitować będzie w ciekawe rozwiązania architektoniczne. Zaprojektowany między budynkami pasaż spacerowy poprowadzi mieszkańców i odwiedzających do głównego placu znajdującego się przy Kominie – to centrum życia towarzyskiego.

Wszyscy będą mogli korzystać z bogatej oferty gastronomicznej – restauracji z ogródkami w części usługowej, ale przede wszystkim z dziedzińca ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną.

Rozpoczęcie prac związanych z realizacją nowych budynków w Etapach D i E planowane jest w II kwartale, a ich zakończenie na III kwartał 2024 roku.

Z końcem ubiegłego roku FineTech Construction rozpoczęła również, w ramach Etapu E, rewitalizację 5 budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. Są to zabudowania historyczne m.in. po dawnej fabryce kosmetyków - Budynek Produkcyjny, Magazyn Centralny, Wieża, Pudełkarnia i Budynek Elektryka.

Prace rewitalizacyjne zostały rozpoczęte w IV kwartale 2021 roku na mocy pierwotnego pozwolenia, do którego OKAM Capital otrzymał niedawno pozwolenie zamienne, co umożliwia kontynuowanie rozpoczętych działań. Termin zakończenia prac przewidziany jest w IV kwartale 2023 roku.

Docelowo w ramach tej powierzchni powstanie 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów. Będą to unikalne mieszkania z zachowaną warstwą historyczną, w budynkach 2-, 3- i 4-kondygnacyjnych.

Część parterowa zostanie przeznaczona na lokale handlowe i usługowe, również z poszanowaniem zastanej architektury.

Stawiając kolejne nowe budynki mieszkalne oraz rewitalizując budynki historyczne, z wyłączeniem Warzelni, OKAM sfinalizuje inwestycję Bohema - Strefa Praga od strony Metra Szwedzka.

Inwestycja będzie łączyć przeszłość i historyczne dziedzictwo z nowoczesnością, tworząc nową jakość życia w tej części Warszawy.

Inwestycja Bohema - Strefa Praga nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. Ok. 600 mieszkań już trafiło w ręce przyszłych mieszkańców w ramach wcześniejszych Etapów A i C inwestycji. W ramach Etapu A w 2021 r. oddano do użytku 303 mieszkania. Z kolei Etap C to blisko 280 lokali mieszkaniowych, które trafią do nabywców w drugiej połowie bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych