Okam ma nowego partnera biznesowego. W planach wielkie projekty łączące handel i mieszkania

Okam Capital zawiązał konsorcjum ze spółką Blue City. Deweloper mieszkaniowy i właściciel centrum handlowo-usługowo-biurowego chcą realizować wspólne inwestycje.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2016 09:22

Spółki zdecydowały się na współpracę, która umożliwi realizację złożonych projektów obejmujących nieruchomości mieszkaniowe, komercyjne i biurowe. Konsorcjum planuje wspólny udział w przetargach m.in. na zakup ziemi oraz analizuje możliwości wspólnych inwestycji mieszkaniowo-handlowo-usługowych w Warszawie i innych miastach w Polsce.

- Posiadamy bardzo duże doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych. Na rynku powstaje coraz więcej nowych inwestycji, integrujących funkcje mieszkaniowe z komercyjnymi: biurami, usługami czy handlem. Łącząc siły z partnerem doświadczonym w sektorze handlowym, dysponujemy znaczącym potencjałem - mówi Arie Koren, CEO Okam Capital. - Dziś klienci poszukują mieszkań wraz z infrastrukturą ułatwiającą życie, a nie tylko „miejsca do spania”. Chcą mieć dostęp do sklepów, pralni, banku czy ulubionej kawiarni. Z drugiej strony wiele firm poszukuje nowoczesnych biur z kameralną atmosferą, ważne jest także otoczenie biura: kawiarnie i restauracje, usługi bankowe, poczta, siłownia. Wielkie kompleksy mieszkaniowe czy parki biurowe bez dodatkowej infrastruktury powoli odchodzą w przeszłość.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Blue City funkcjonuje z powodzeniem od 12 lat i ma ustabilizowaną pozycję na warszawskim rynku centrów handlowych. W budynku centrum znajduje się również część biurowa – Blue Office – którą zarządzamy. Ostatnio rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego budynku biurowego Villa Metro, położonego na Mokotowie. Cały czas poszukujemy nowych projektów, w które moglibyśmy się zaangażować – mówi Yoram Reshef, Wiceprezes i CEO Blue City sp. z o.o. – We współpracy z deweloperem mieszkaniowym o ugruntowanej pozycji widzimy szanse na dalszy rozwój portfela naszych inwestycji.

Umowa konsorcjum została zawiązana na czas potrzebny do realizacji projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych