OKAM rozbudowuje inwestycję Bohema Strefa Praga

OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę nowych budynków w ramach inwestycji Bohema Strefa Praga oraz pozwolenie na rewitalizację historycznych budynków w etapach D i E. W ten sposób deweloper zamknie całość projektu od strony metra Szwedzka.

Autor: housemarket.pl 28 lutego 2022 12:48

  • Pozwolenie na budowę wydane zostało dla etapów D i E inwestycji Bohema - Strefa Praga: nowych budynków mieszkalno-usługowych i biurowych, które zbudowane zostaną od podstaw.
  • OKAM otrzymał także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach Etapów D i E inwestycji składających się z budynku produkcyjnego, magazynu centralnego, wieży, pudełkarni, budynku Elektryka a także rewitalizacji Budynku Zarządu Fabryki.
  • W części rewitalizowanej powstaną lokale mieszkaniowe/lofty w 100-letnich przestrzeniach, a także powierzchnie komercyjne.

- Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nowych budynków w kolejnych etapach naszej sztandarowej warszawskiej inwestycji oraz prawomocnego pozwolenia zamiennego dotyczącego rewitalizacji zabytkowych budynków, to dla nas kolejny krok naprzód. Otwiera nam drogę do dalszej realizacji tego wyjątkowego, ze względu na swój historyczny charakter, projektu, jakim jest Bohema - Strefa Praga. Liczymy, że we współpracy z partnerami uda się sprawnie zrealizować tę część przedsięwzięcia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych Etapów A, B i C. Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych domkniemy praktycznie całą inwestycję od strony Metra Szwedzka. Mamy nadzieję, że to, co zaoferujemy klientom, spotka się z dużym zainteresowaniem, zapewniając im oczekiwany komfort życia. Ta część Bohem będzie naprawdę wyjątkowa - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM.

Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach etapu D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz biurowy (E), wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem D - obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru.

Bohema - Strefa Praga to projekt, który wyróżnia się na urbanistycznej mapie Warszawy. Jego kluczowym atutem jest mariaż nowoczesnego designu nowo powstających zabudowań z industrialnym charakterem istniejącej już zabudowy. Stąd lokale mieszkalne, handlowo-usługowe i biurowe umiejscowione w ponad 100-letnich budynkach, utrzymane będą w industrialnej stylistyce. W oryginalnym budynku Produkcyjnym i Magazynie Centralnym liczącym ponad wiek, powstaną unikatowe na skalę stolicy lofty - o wysokości do 3,60 m. Poddany rewitalizacji Budynek Zarządu Fabryki z dobudowanymi szklanymi skrzydłami bocznymi przeznaczony zostanie na biura.

Walor stanowić będzie zamknięty dziedziniec ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną, który znajdzie się pomiędzy nowo wybudowanymi budynkami mieszkalnymi. Część lokali usługowych idealnie nadaje się pod restauracje z ogródkami, a pomiędzy budynkami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe. Pasaż będzie prowadził do głównego placu znajdującego się przy Kominie - centralnego miejsca rekreacji i rozrywki dla mieszkańców oraz usługobiorców. Całości dopełni starannie zaprojektowana zieleń łącząca zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie nowe i historyczne budynki. Wyjątkowym udogodnieniem będzie możliwość bezpośredniego przejścia z Metra Szwedzka do wnętrza Bohemy przez Budynek Produkcyjny.

Rozpoczęcie realizacji Etapów D i E kompleksu BOHEMA planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych