OKAM rozpoczyna budowę Strefy Progress w Łodzi

23 marca br. odbyła się uroczystość wkopania symbolicznej łopaty na pierwszej łódzkiej inwestycji mieszkaniowej OKAM - Strefie Progress. W wydarzeniu udział wzięli przedstawicieli łódzkiego Ratusza, generalnego wykonawcy - firmy ALFA-BET Polska oraz dewelopera. W ramach inwestycji, w czterech budynkach powstanie blisko 300 mieszkań oraz kilka lokali usługowych.

Autor: housemarket.pl 23 marca 2022 14:40

Obiekt oferować będzie mieszkańcom szereg wygód, m.in. lokal mieszkańca z częścią do co-workingu, bezpłatną wypożyczalnię rowerów, hulajnóg i pojazdów elektrycznych.

Projekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Piotrkowska 217, tworząc wraz z nią kompleks dający nie tylko przestrzeń do mieszkania, ale także umożliwiający korzystanie z kulturyi rozrywki kilka kroków od domu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w bieżącym kwartale, oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 roku.

- Cieszymy się niezmiernie z naszej kolejnej łódzkiej inwestycji, a jednocześnie pierwszej mieszkaniowej w mieście, z którym jesteśmy związani od początku naszej obecności na rynku i wobec którego mamy ogromny sentyment. Teren po dawnej odlewni żelaza Józefa Johna to jedna z pierwszych działek, jakie OKAM zakupił, rozpoczynając działalność w Polsce. Dziś oficjalnie otworzyliśmy nowy rozdział w funkcjonowaniu tej części centrum Łodzi, mając nadzieję, że przerodzi się ona wkrótce w wyjątkowe miejsce do życia dla kolejnych pokoleń łodzian. Już dziś obserwujemy duże zainteresowanie inwestycją wśród nabywców - podkreśla Arie Koren, założyciel i członek zarządu OKAM Capital.

Strefa Progress składać się będzie z 276 mieszkań o metrażach od 25 do 140 mkw. Najniższy z czterech budynków będzie miał 3, a najwyższy 13 pięter. W ofercie znajdują się mieszkania począwszy od kawalerek a kończąc na 5-pokojowych przestronnych lokalach. Do tej pory sprzedanych zostało ponad 30 proc. mieszkań.

CZYTAJ TEŻ: 62 HEKTARY W PORTFELU OKAM

Inwestycja powstająca przy al. Kościuszki 132 wyposażona będzie w parking podziemny i komórki lokatorskie. W części parterowej zaplanowano lokale usługowe. W samym kompleksie do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. strefa mieszkańca wraz z co-workingiem czy paczkomat. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni wewnętrzny ogród ze starannie dobraną zielenią, który będzie idealnym miejscem do relaksu i wytchnienia dla mieszkańców ścisłego centrum miasta. W ławki na dziedzińcu zainstalowane zostaną gniazda do ładowania urządzeń mobilnych. Dostępna będzie darmowa wypożyczalnia rowerów, hulajnóg i ekologicznych pojazdów, a także stacje do ładowania aut elektrycznych, czy serwis naprawy rowerów.

W bliskim sąsiedztwie mieszkańcy będą mieli dostęp do pełnej infrastruktury - punktów usługowych, kawiarni i restauracji zlokalizowanych na terenie Strefy Piotrkowska 217, a także do odbywających się tam wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Na wyciągnięcie ręki będzie także rozbudowana komunikacja miejska.

- Strefa Progress to naturalne uzupełnienie Strefy Piotrkowska 217, wspólnie stworzą obiekt typu mixed-use, wielofunkcyjny kompleks powstający w duchu nowoczesnego budownictwa rewitalizacyjnego – w którym się specjalizujemy. Tradycja i przeszłość są obecne we wszystkich naszych łódzkich projektach: ŁÓDŹ.WORK i również Strefie Piotrkowska 217. Także Strefa Progress swoją architekturą będzie nawiązywać do działającej tu w XIX wieku odlewni żelaza. Zadomowiliśmy się w Łodzi, mamy tu kolejne plany. Liczymy, że już wkrótce ruszymy z następnym projektem mieszkaniowym przy ul. Dowborczyków - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Generalnym Wykonawcą pierwszej inwestycji mieszkaniowej OKAM została Spółka ALFA-BET Polska.

- Cieszymy się, że wspólnie z OKAM będziemy mogli stworzyć nowy, interesujący punkt na mapie Łodzi. Strefa Progress to dla nas wszystkich duże i ciekawe wyzwanie. Dla OKAM to pierwsza inwestycja mieszkaniowa realizowana w Łodzi, dla naszej spółki kolejna na tym rynku, jednak pierwsza we współpracy z OKAM - deweloperem, który ma na koncie tak wiele imponujących projektów, w tym tak jak ten związanych z rewitalizacją terenów pofabrycznych. Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy tu miejsce idealnie do życia dla wielu łodzian - mówi Jakub Skiba, prezes ALFA-BET Polska Spółka Komandytowa.

OKAM aktywnie realizuje projekty na terenach postindustrialnych. Centrum biurowe ŁÓDŹ.WORK powstało na terenie dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa, zaś Strefa Piotrkowska 217 stanowiła część dawnej odlewni żelaza Józefa Johna. W najbliższych planach, jeśli chodzi o Łódź, OKAM ma inwestycję mieszkaniową przy ul. Dowborczyków 18, gdzie wybudowanych zostanie ponad 300 mieszkań

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych