OKAM rozpoczyna kolejny projekt mieszkaniowy. Strefa Progress w Łodzi z pozwoleniem na budowę

OKAM Capital otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego Strefa Progress. Inwestycja z 276 mieszkaniami, a także lokalami usługowymi będzie sąsiadowała
z innym projektem firmy tj. Strefą Piotrkowska 217. Budowa osiedla ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. To pierwsza inwestycja mieszkaniowa OKAM w Łodzi.

Autor: housemarket.pl 16 listopada 2021 14:55

  • OKAM rusza z debiutancka propozycją mieszkaniową w Łodzi.
  • Strefa Progress to osiedle na 276 mieszkań.
  • Zakończenie projektu planowane jest na IV kwartał 2023 r.

- Cieszymy się, że realizacja naszej kolejnej łódzkiej inwestycji, ale pierwszej czysto mieszkaniowej, może zostać już rozpoczęta. Strefa Progress będzie zlokalizowana przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przez mieszkańców kulturowo-rozrywkowych miejsc na mapie Łodzi tj. Strefie Piotrkowska 217, i będzie stanowić jej uzupełnienie. Nowa inwestycja dedykowana jest osobom żyjącym z pasją, które chcą w pełni korzystać z życia w sercu miasta i z oferowanych przez nie możliwości. Prace nad powstaniem kompleksu mieszkaniowego planujemy rozpocząć niezwłocznie, jeszcze w tym kwartale - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM.

CZYTAJ TEŻ: ZMIANY W ZARZĄDZIE OKAM

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach inwestycji powstanie 276 mieszkań od 25 do 140 mkw, liczących od 1 do 5 pokoi. Mieszkania wraz z kilkoma lokalami użytkowymi mieścić się będą w czterech budynkach, zlokalizowanych przy al. Kościuszki 132. Inwestycja posiadać będzie także parking podziemny. Projekt, w ramach rewitalizacji, zakłada uwzględnienie przebudowy fragmentów historycznych budynków, które znajdują się na tym terenie. W przeszłości działała tu odlewnia żelaza Józefa Johna, który był prekursorem łódzkiego przemysłu metalowego.

Strefę Progress charakteryzować będzie wyjątkowe położenie w centrum stolicy województwa łódzkiego, w sąsiedztwie zagłębia restauracji, kawiarni i wydarzeń artystycznych lubianego przez mieszkańców miasta i przyjezdnych. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi budynkami kompleksu mieszkalnego ma ponadto stać się strefą relaksu z wewnętrznym ogrodem z małą architekturą.

Na terenie Strefy Progress do dyspozycji lokatorów mają znaleźć się m.in. wypożyczalnia rowerów, elektrycznych pojazdów i hulajnóg, siłownia/co-working, ładowarki do pojazdów elektrycznych czy gniazda do ładowania urządzeń mobilnych wmontowane w ławki na dziedzińcu.

W przedsprzedaży zakupiono już ok. 30 proc. mieszkań. Zakończenie projektu planowane jest na IV kwartał 2023 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych