Olimpia Port się rozrasta

Archicom poszerza ofertę chętnie wybieranego przez wrocławian osiedla nad Odrą. Olimpia Port cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wrocławian – decyzję o zakupie swojego nowego M na osiedlu Archicomu podjęło już ponad 1100 klientów. Do sprzedaży trafia kolejne 120 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 09 grudnia 2016 10:48

– Zauważamy, że rośnie zainteresowanie wrocławian mieszkaniami nad rzeką. Osiedle Olimpia Port, które systematycznie się rozwija, wzbogacamy o kolejne budynki zlokalizowane w pierwszej i drugiej linii od rzeki. Klienci mogą wybierać spośród sprawdzonych układów mieszkań z niepowtarzalnymi widokami na Odrę i pobliskie Sępolno – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicomu.

Wrocławskie osiedle na styku Sępolna i Swojczyc rozwija się nieprzerwanie od 2011 r. Dziś do sprzedaży trafiają dwa nowe budynki po wschodniej stronie ul. Ferdynanda Magellana.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek M14 będzie kontynuacją waterfrontu powstającego wzdłuż bulwaru przy ul. Marca Polo. Bryła budynku została zaprojektowana tak, aby z każdego mieszkania roztaczał się widok na rzekę. Na kameralny charakter tego miejsca składa się bezpośrednie sąsiedztwo trasy pieszo-rowerowej wzdłuż kanału Odry, duża ilość zieleni wokół i lokalizacja tylko czterech mieszkań na piętrze.

Sprawdzone układy

Klienci mogą wybierać spośród 40 wygodnych mieszkań o powierzchni od 46 do 88 mkw. Deweloper postawił na sprawdzone układy: od dwupokojowych do czteropokojowych, które dają pełną swobodę w dostosowaniu przestrzeni do potrzeb mieszkańców. Do lokali przynależą rozległe tarasy i balkony, skąd roztaczał się będzie widok na zieleń i rzekę.

Archicom rozbudowuje również ciąg usługowo-handlowy wzdłuż rzeki. Na parterze budynku M14 zlokalizowane będą dwa nowe lokale usługowe o powierzchniach ponad 100 mkw. Zaplecze handlowo-usługowe na Olimpii Port systematycznie powiększa się. Na osiedlu działają już m.in. sklep, przedszkole publiczne, lokalne bistra i przychodnia lekarska.

Leżący w drugiej linii od rzeki budynek M12 oferuje 80 funkcjonalnych mieszkań z balkonami i tarasami. Swoje nowe lokum znajdą tu zarówno poszukujący kompaktowych lokali dwupokojowych o powierzchni 36 mkw., jak i ci, którzy szukają naprawdę dużej przestrzeni – pięciopokojowych mieszkań o powierzchni 92 mkw.

W obu budynkach znajdować się będą hale garażowe oraz zamykane pomieszczenia na wózki i rowery. Zakończenie obu inwestycji planowane jest w trzeci kwartał 2018 r. Rozpoczęcie prac budowlanych budynku M12 jest planowane w pierwszym kwartale 2017 r., a budowa M14 jest już w toku. Za projekt odpowiada autorskie studio architektoniczne Doroty i Kazimierza Śródków – Archicom Studio Projekt, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie Archicom – Realizacja Inwestycji.

– Osiedle oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu wolnego. Mieszkańcy już korzystają z klubu mieszkańca, własnego fitness i pomostów nad rzeką. Chcąc uprzyjemnić klientom oczekiwanie na główną przestrzeń rekreacyjną na osiedlu, oddaliśmy do ich dyspozycji tymczasowe boisko do siatkówki plażowej do którego prowadzą ścieżki rowerowe – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicomu.

Rozrywka dla mieszkańców

Na Olimpii Port powstał już klub mieszkańca, fitness i pomosty rekreacyjne nad rzeką. Mieszkańcy osiedla wygrali w konkursie finansowanie bazy kajakowej, która umożliwia rekreację nad rzeką. W sąsiedztwie znajduje się Park Kolumba, a na terenie inwestycji jest również kilka bezpiecznych placów zabaw dla najmłodszych.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych