Opacka w Gdańskiej Oliwie otwiera się na klientów

W sobotę, 21 maja odbędzie się Dzień Otwarty inwestycji Opacka. Będzie można zobaczyć wnętrza projektu na 51 mieszkań zrealizowanego w historycznej części Oliwy.

Autor: housemarket.pl 13 maja 2022 13:52

Kameralny kompleks zrealizowano w prestiżowej, zabytkowej lokalizacji Gdańska, niedaleko Archikatedry Oliwskiej. Inwestycja została wkomponowana w naturalne, zielone otoczenie i jest oddalona od głównych ciągów pieszych. Architekci z Roark Studio umieścili w czterech trzypiętrowych budynkach wiele nieoczywistych inspiracji zaczerpniętych z historycznej tkanki Oliwy, jak czarno-szara kolorystyka elewacji, dachy o niskim kącie nachylenia oraz charakterystyczne dla oliwskiej zabudowy lukarny.

Kompleks posiada zaledwie 51 apartamentów. Te na ostatnich kondygnacjach mają ponadstandardową wysokość od 3,05 do 4,20 m. W Opackiej powstał także prywatny klub z projektorem filmów, strefa fitness z saunami, roślinne patio oraz plac zabaw z domkiem obserwacyjnym dla dzieci. Wnętrza wykończono szlachetnymi materiałami, starannie dopasowanymi do koncepcji inwestycji. Spiek naturalny na posadzce nawiązuje do brukowanych ulic Oliwy. Wzorzyste szkło jest z kolei inspirowane witrażami z Archikatedry oraz starych oliwskich kamienic.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Invest Komfort zaprosił artystów i rzemieślników do współpracy przy tworzeniu wnętrz. Rzeźby dla Opackiej zaprojektowała i wykonała rzeźbiarka Aleksandra Józefów. Artystka korzysta w swoich pracach z silnych, odpornych materiałów, takich jak: metal, drewno, szkło czy żywica akrylowa, równocześnie sięgając po klasyczny marmur, granit i glinę. Interpretuje je w innowacyjny, a zarazem przenikliwy i wrażliwy sposób.
Wnętrza inwestycji oraz przylegające tereny zielone będzie można oglądać w towarzystwie opiekunów klienta od godziny 10:00 do 15:00. Obowiązują zapisy.

W sąsiedztwie inwestycji odbędzie się tego dnia Piknik Sąsiedzki, który Invest Komfort organizuje w związku z planowanym otwarciem nowego, ogólnodostępnego parku przy ulicy Opackiej. Deweloper zrewitalizował ok. 5 tys. mkw terenu należącego do miasta. Od 10:00 do 15:00 na miejscu odbędą się różnorodne warsztaty i animacje. Organizatorzy zapewniają także poczęstunek i muzykę na żywo. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych