Osada nad jeziorem Pozezdrze: Rodzinne Inwestycje sprzedają działki na Mazurachhousemarket.pl - 14 czerwca 2021 15:22


Rodzinne Inwestycje sprzedaje działki inwestycyjne nad jeziorem Pozezdrze. Kompleks 31 działek umiejscowiony jest nad brzegiem jednego z mazurskich jezior.

Wszystkie 31 działek wchodzących w skład osady to działki budowlane posiadające dostęp do jeziora poprzez wspólny, prywatny teren rekreacyjny z planowaną strukturą sportowo-wypoczynkową. Parcele mają zróżnicowaną powierzchnię, a ich wielkość wynosi od 1836 m2 do 6583 mkw. Położone są nad jeziorem Pozezdrze, w pobliżu szlaku kajakowego rzeki Sapiny, niedaleko Giżycka, gdzie mieszczą się między innymi: wypożyczalnia quadów, park linowy, wakebording czy Muzeum Indian.

 - Osada nad jeziorem Pozezdrze usytuowana jest w gminie o tej samej nazwie, na pagórkowatym terenie w otoczeniu zieleni mazurskiej ze wspaniałym widokiem na obejmujące 122,5 ha jezioro, które w całości objęte jest strefą ciszy. Jednocześnie jej lokalizacja pozwala na łatwy dojazd z różnych części Polski. Wystarczy tylko kilkanaście minut, aby z mieszczącego się 12 kilometrów od osady Giżycka znaleźć się w zaciszu lasu nad pięknym jeziorem - mówi Jakub Węglarski, dyrektor marketingu Rodzinne Inwestycje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ceny działek w Polsce rosną, dane rynkowe z pierwszego kwartału bieżącego roku pokazują, że cena gruntów pod zabudowę w samym tylko województwie warmińsko-mazurskim wzrosła średnio o ponad 16 proc.

- W porównaniu do Niemiec ziemia w Polsce jest 2-3-krotnie tańsza, a w przypadku gruntów z bezpośrednim dostępem do jeziora różnica jest dziesięciokrotna. Jednak coraz trudniej też znaleźć działkę nad samym jeziorem – długość linii brzegowych jest ograniczona – dodaje Jakub Węglarski.

W niewielkiej odległości od nowej osady znajdują się większe miasta, oferujące wiele atrakcji turystycznych. Osadę dzieli 12 kilometrów od Węgorzewa, gdzie znajduje się Skansen i Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Tradycji Kolejowej czy Zamek Krzyżaczki, 15 km od Sztynortu – miasta posiadającego Pałac Lehndorffów i własny port (jeden z najpopularniejszych na Mazurach) oraz 36 kilometrów od Borek – miejsca z Ośrodkiem Hodowli Żubrów, Puszczą Borecką i Rezerwatem Piłackie Wzgórza.

Ziemia przez ostatnie kilkadziesiąt lat charakteryzuje się stabilnym, przewidywalnym i często też wysokim wzrostem wartości – inaczej niż w przypadku produktów rynku kapitałowego. Obecnie uważa się również, że ziemia powinna być znaczącą częścią, a nawet fundamentem portfela inwestycyjnego.