Osiedle Atrium – wkrótce pierwsi mieszkańcyHouseMarket.pl - 24 lutego 2016 10:09


Zlokalizowane na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna – Osiedle Atrium już niebawem odda do użytku pierwszy budynek. Mieszkańcy odbiorą klucze od 38 lokali przy ulicy Bosej.


Budowa Osiedla Atrium rozpoczęła się w zeszłym roku. Na projekt składa się pięć wielorodzinnych budynków, łącznie powstaje tu 107 mieszkań, o powierzchniach od 32 do 101 mkw. Pod budynkiem znajduje się przestronna hala garażowa. Generalnym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo budowlane R. Derdy.

W marcu bieżącego roku do użytku zostanie oddany I etap Osiedla Atrium. W ramach projektu w budynku powstało 38 mieszkań. Wszystkie były dostosowane do rządowego programu dopłat MdM, chętnych na mieszkania nie brakowało. Obecnie w budynku E pozostały zaledwie 3 wolne lokale.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budynek wpisuje się w konwencję zabytkowego przedszkola nr 8, które znajduje się tuż obok inwestycji. Jednocześnie jest nowoczesny i minimalistyczny. Przeszklone atrium, które jest wejściem na zamknięty teren osiedla, wyróżnia obiekt na tle innych, w tej lokalizacji. Dla rodzin istotnym czynnikiem jest również dobre zaplecze edukacyjne, oprócz wspomnianego wcześniej przedszkola, naprzeciw inwestycji znajduje się szkoła podstawowa. Z ulicy Bosej z łatwością można dostać się do bezpośredniego centrum miasta.

Jednocześnie deweloper kontynuuje budowę kolejnych budynków. Obecnie prowadzone są prace nad drugą kondygnacją w budynku C i D. Planowane zakończenie budowy II i III etapu to koniec września 2016 roku.