Osiedle Ceramiczna - Dom Development buduje na rzecz Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Dom Development wprowadził do oferty nową odsłonę inwestycji przy ul. Ceramicznej w Warszawie. Projekt zlokalizowany jest w sercu stołecznej dzielnicy Tarchomin. W ramach pierwszego etapu powstanie 188 mieszkań w dwóch 5-piętrowych budynkach. Przekazanie kluczy planowane jest na początek 2023 roku.

Autor: housemarket.pl 22 września 2021 10:39

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Ceramicznej, w samym sercu warszawskiego Tarchomina, z wygodnym dostępem do bogatej infrastruktury miejskiej.

W dwóch 5-piętrowych budynkach znajdzie się 188 mieszkań o metrażach od 28 do 111 mkw. W większości będą to funkcjonalne, 2-pokojowe mieszkania o metrażu ok. 42 mkw. Wszystkie będą posiadały balkony, tarasy lub loggie, z których część położona będzie na dachach budynków. Do większości lokali zlokalizowanych na parterze przynależeć będą przydomowe ogródki. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w filtry antysmogowe, chroniące przed smogiem, alergenami i innymi zanieczyszczeniami. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miejsce sprzyjające integracji

Osiedle Ceramiczna jest podzielone na kilka stref aktywności. W centralnej części powstanie ogólnodostępny, zielony skwer z oryginalną instalacją artystyczną przedstawiającą Plastusia, bohatera powieści Marii Kownackiej. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dwa zamknięte dziedzińce wyposażone w ławki, stoliki, zieleń oraz dwa place zabaw dla dzieci, oferujące szereg atrakcji, m.in. huśtawkę, zjeżdżalnię, trampolinę, piaskownicę czy „małpi gaj”. Dodatkowo, w jednym z lokali na parterze pojawi się klub mieszkańca, czyli wyjątkowe pomieszczenie sprzyjające sąsiedzkiej integracji i budowaniu lokalnej wspólnoty, pozwalające na organizację imprez, spotkań i innych aktywności.

Z troską o środowisko

Osiedle Ceramiczna to kolejna realizacja Dom Development wyposażona w szereg rozwiązań ekologicznych. Inwestycję cechować będzie bogata aranżacja zieleni w postaci drzew, krzewów i ogrodu deszczowego. Odpowiedni dobór roślin obniży temperaturę w upalne dni, oczyści powietrze, przyczyni się do zachowania bioróżnorodności, a dzięki retencji deszczówki zapobiegnie obniżaniu poziomu wód gruntowych i lokalnym podtopieniom. Na osiedlu pojawią się stojaki na rowery oraz rowerownia, zapewniające komfort korzystania z jednośladów. Wreszcie, zastosowanie nowoczesnych lamp LED oraz czujek zmierzchu pozwoli na mniejsze zużycie prądu i niższe opłaty za energię.

- Osiedle Ceramiczna to nasz pierwszy projekt realizowany na rzecz Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – największej tego typu instytucji w stolicy, zrzeszającej ponad 30 tys. członków. Do sprzedaży trafia 188 mieszkań w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się części Warszawy – dzielnicy Tarchomin. Okolica oferuje szeroką gamę sklepów, punktów usługowych, placówek edukacyjnych, a sprawna komunikacja miejska umożliwia szybkie i wygodne połączenie z centrum oraz innymi częściami miasta. Wyróżnikiem Osiedla Ceramiczna będą ekologiczne rozwiązania, m.in. bogata zieleń, ogród deszczowy, infrastruktura rowerowa oraz przestrzeń sprzyjająca integracji, w tym klub mieszkańca, który pozwoli na organizację imprez, spotkań i innych sąsiedzkich aktywności - powiedział Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży w Dom Development. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych