Osiedle Enter gotowe do zamieszkania

Pierwsze dwa etapy osiedla Enter, inwestycji zlokalizowanej na poznańskich Naramowicach, są już oficjalnie gotowe do zamieszkania. Echo Investment otrzymało prawomocne pozwolenie na użytkowanie budynków z I i II etapu budowy, w których skład wchodzą 222 mieszkania. Docelowo na osiedlu powstanie 545 lokali.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2021 16:14

  • Realizacja pierwszego etapu osiedla obejmowała budowę 118 mieszkań.
  • Wystartowała w I kwartale 2020 r.
  • Start drugiego etapu, ze 104 lokalami, zaplanowano pół roku później. Jednak dzięki zastosowaniu prefabrykacji do jego budowy, oba etapy ukończono niemalże w tym samym czasie.

- Obserwujemy wzrost popularności Naramowic wśród poznaniaków. I trudno się temu dziwić, bo krajobraz tej dzielnicy dynamicznie się zmienia. Ta lokalizacja zyskuje na atrakcyjności zarówno dzięki rozwojowi infrastruktury komunikacyjnej, jak i powstawaniu tutaj nowoczesnych i funkcjonalnych osiedli, takich jak Enter. Zwłaszcza rodziny z dziećmi chętnie wybierają naszą inwestycję, zamieniając swoje dotychczasowe mieszkania na większe, często 4-5 pokojowe. Tę grupę klientów przyciągamy także przemyślanym zagospodarowaniem terenu: plac zabaw i zielone strefy rekreacyjne, zachęcają do wspólnego spędzania czasu na zewnątrz – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

CZYTAJ TEŻ: WIĘCEJ MIESZKAŃ NA OSIEDU ENTER

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ekologia i szybkość

Budynki drugiego etapu zostały wybudowane z zastosowaniem gotowych elementów konstrukcyjnych, tzw. prefabrykatów, które powstają w warunkach kontrolowanych w fabryce. Dzięki temu produkowane są z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, by spełniać podwyższone wymagania w zakresie warunków termicznych i izolacji akustycznej w mieszkaniach.

- Budynki drugiego etapu zostały zrealizowane z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych Systemu Pekabex, w szczególności prefabrykowanych ścian zewnętrznych trójwarstwowych ze stolarką i instalacjami. Wykorzystanie tej technologii pozwoliło naszemu klientowi na ekspresową realizację stanu surowego. Wybór tej metody budowania jest również korzystniejszy dla środowiska ze względu na zmniejszoną emisję CO2, na co zwracają obecnie uwagę deweloperzy oraz nabywcy mieszkań – mówi Marta Sattlberger, dyrektor ds. realizacji inwestycji mieszkaniowych firmy Pekabex, producenta i generalnego wykonawcy.

Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem. W pełni rozwinięty zestaw umożliwia m.in. sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury i zarządzanie zamkami czy alarmem. Sterowanie odbywa się za pomocą komend głosowych lub z poziomu aplikacji na telefonie. Obecnie trwa realizacja III i IV etapu inwestycji, gdzie w ofercie zostały ostatnie mieszkania na sprzedaż.

Enter - miejsce dla rodzin

Enter to kompleks mieszkaniowy z placem zabaw, zielenią oraz miejscami spotkań i rekreacji. Na osiedlu nie zabraknie również Paczkomatu oraz skrzynek Pakomatic do odbioru przesyłek. Rowerzyści będą mogli korzystać z wiaty rowerowej i stojaków. Aby aktywnie spędzić czas z rodziną, nie trzeba daleko jechać. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parków i rezerwatów przyrody, takich jak Żurawiniec i łąki nadwarciańskie. Z Naramowic jest również blisko do Starego Miasta.

Zajęte ręce np. przez wózek dziecięcy, zakupy czy rowerek na osiedlu Enter nie stanowią problemu. W miejscach zazwyczaj otwieranych domofonem, zainstalowano system automatycznego zwalniania zamków. Aby otworzyć drzwi lub furtkę wystarczy podejść ze smartfonem, mającym wgraną aplikację. Windy też działają bezdotykowo – automatycznie przyjeżdżają i zabierają mieszkańców na właściwe piętro.

Od 2004 r. Echo Investment zrealizowało na poznańskich Naramowicach łącznie 15 projektów z 1470 mieszkaniami, aktywnie współtworząc ten nowy fragment miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych