Osiedle Franciszkańskie powiększa się i przechodzi metamorfozęhousemarket.pl - 14 października 2020 14:08


Na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach ruszyła budowa ostatniego budynku wielorodzinnego. Do sprzedaży trafiło 49 mieszkań i 6 lokali usługowych. Na tym jednak nie koniec. TDJ Estate kontynuuje inwestycję, ale w odświeżonej odsłonie - pod szyldem „Franciszkańskie Południe”. Pierwszy etap jest już w budowie, a nowa oferta mieszkań o podwyższonym standardzie zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Osiedle Franciszkańskie, realizowane od 2014 roku, jest jedną z największych i najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach. W ramach pięciu etapów projektu powstało 20 budynków wielorodzinnych, a w nich 1024 mieszkania. 95 proc. z nich znalazło już właścicieli.

Z końcem września ruszyła budowa ostatniego budynku wielorodzinnego w ramach Osiedla Franciszkańskiego. Zostanie on wykonany przy ul. Książęcej, naprzeciw Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach. Znajdzie się tu 49 mieszkań o metrażach od 27 do blisko 100 m kw. Lokale mieszkalne położone na 1. i 5. piętrze będą uzupełnione o przestronne tarasy, a we wszystkich pozostałych przewidziano komfortowe balkony. Z myślą o wzbogaceniu oferty usługowo-handlowej, na parterze zostały zaprojektowane lokale użytkowe. 7-kondygnacyjny budynek będzie posiadał jednopoziomowy garaż podziemny, w którym znajdą się miejsca postojowe, komórki lokatorskie, a także pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Budynek ten jest zwieńczeniem bardzo ważnego etapu w aktywności deweloperskiej TDJ Estate, bo dotyczącego naszej flagowej inwestycji mieszkaniowej. Projektu, który okazał się wielkim sukcesem, przyciągając ogromną liczbę klientów, którzy zaufali nam i wybrali Osiedle Franciszkańskie na miejsce do życia. To dla nas powód do dumy. Jednocześnie jako inwestor nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Kontynuujemy sprzedaż i budowę mieszkań w Ligocie, i ruszamy z nową marką - Franciszkańskie Południe - mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate.

Franciszkańskie Południe powstanie w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej, na działkach sąsiadujących bezpośrednio z kompleksem klasztornym oo. Franciszkanów w Panewnikach. Ukształtowanie terenu i zielone otoczenie zainspirowały architektów do stworzenia kaskadowej zabudowy. Dzięki temu zostały zaplanowane mieszkania z przestronnymi tarasami i obszernymi oknami, które zapewnią mieszkańcom unikatowy widok na Kalwarię Panewnicką. Oprócz eleganckiej estetyki w projekcie postawiono na wygodne i bezpieczne rozwiązania użytkowe oraz wysokiej jakości materiały o solidnych parametrach technicznych.

- Franciszkańskie Południe to rozpoznawalna marka w nowej odsłonie. Wyróżnia je przede wszystkim odświeżona architektura i podwyższony standard. Inwestycja ma charakter otwarty, a planowane ciągi komunikacyjne umożliwią pieszym i rowerzystom swobodne poruszanie się między budynkami. Klienci niezmiennie mogą liczyć na zróżnicowaną, kompleksową infrastrukturę i przyjazne otoczenie. Sprzedaż mieszkań rozpoczniemy jeszcze w tym roku - mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska.

Pod koniec września ruszyła budowa pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje dwa 7-poziomowe budynki składające się z trzech segmentów. Powstaną tu łącznie 92 mieszkania. Na parterze znajdą się lokale użytkowe. Garaż podziemny, podzielony na dwie jednokondygnacyjne hale, pomieści miejsca postojowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Generalnym wykonawcą stanu surowego budynku numer 9 na Osiedlu Franciszkańskim oraz pierwszego budynku w ramach projektu Franciszkańskie Południe została firma Grimbud, specjalizująca się w realizacji inwestycji mieszkaniowych. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2022 roku.