Osiedle Franciszkańskie. Rodzinne mieszkania w pełnej zieleni Ligocie

Firma TDJ Estate zdobyła w konkursie Housemarket Silesia Awards 2017 nominacje w kategoriach: Deweloper, Osiedle mieszkaniowe, Osiedle zielone i Osiedle przyjazne rodzinie. Flagową inwestycją spółki jest Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, gdzie docelowo ma powstać ok. 1300 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 06 lutego 2017 09:00

Firma TDJ Estate specjalizuje się w realizacji projektów mieszkaniowych, biurowych, magazynowych, a także gruntowych, bazujących na land developingu. Portfolio inwestora obejmuje obiekty budowlane oraz działki zlokalizowane m.in. w Katowicach, Wieszowej, Zabrzu oraz Tychach.

W sektorze budownictwa mieszkaniowego flagową inwestycją spółki jest Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, gdzie docelowo ma powstać ok. 1300 mieszkań. Wartość inwestycji to 24 mln zł. Za projekt odpowiada pracownia Architekci MR Moska i Rachuba, a wykonawcą jest Re-Bau.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto deweloper opracowuje projekt nowego osiedla w ścisłym centrum Katowic, w sąsiedztwie Strefy Kultury. Ta prestiżowa lokalizacja ma szansę stać się jedną z najciekawszych propozycji mieszkaniowych na Górnym Śląsku. W rejonie Zabrza z kolei powstaje osiedle domów jednorodzinnych, natomiast w Wieszowej (okolice Gliwic) rozwijany jest projekt z zakresu land development, w ramach którego tworzona jest infrastruktura dla 57 działek budowlanych.

Osiedle Franciszkańskie stawia na zieleń

Budowa Osiedla Franciszkańskiego rozpoczęła się w lipcu 2015 r. Oba budynki zrealizowane w ramach drugiego etapu zostały oddane do użytku w 2016 r. – pierwszy we wrześniu, drugi – w listopadzie.

Ligotę, w której powstał drugi etap Osiedla Franciszkańskiego wyróżnia m.in. bogactwo terenów zielonych. Od strony południowej otaczają ją lasy panewnickie ciągnące się aż do Mikołowa i Rudy Śląskiej. „Zielone” wrażenie potęgują dodatkowo: położona w dolinie Kłodnicy kalwaria franciszkańskiej bazyliki, Park Zadole z zagospodarowaną na nowo doliną potoku Ślepiotka, skwer Miast Partnerskich z placem zabaw, a także przydomowe ogrody i szpalery drzew ciągnących się wzdłuż ulic.

TDJ Estate wyjątkowo ceni to zielone sąsiedztwo, wobec czego na każdym etapie inwestycji dba o dobre wpisanie się w otoczenie, zwłaszcza, że Osiedle Franciszkańskie ma charakter otwarty, nie stanowi zamkniętej, niedostępnej enklawy. Zagospodarowując teren wokół budynków szczególną uwagę deweloper przykłada do sadzenia nowych drzew, krzewów i kwiatów, które upiększają osiedle. W 2016 r. zrealizowane zostały m.in. nasadzenia w pobliżu potoku Kokociniec od strony ul. Kijowskiej. Łącznie realizacji drugiego etapu osiedla towarzyszyło posadzenie blisko 900 krzewów i ponad 40 drzew.

Osiedle Franciszkańskie przyjazne rodzinie

Osiedle Franciszkańskie jest miejscem przyjaznym dla rodzin z kilku powodów. Istotne znaczenie ma lokalizacja inwestycji w katowickiej Ligocie. To dzielnica spokojna i pełna zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, która oferuje bogatą infrastrukturę oświatową, medyczną, handlowo-usługową i sportowo-rekreacyjną.

W zasięgu jedynie kilkuset metrów mieszkańcy osiedla mają dostęp do renomowanych placówek szkolnych, punktów leczenia, sklepów, kawiarni i lodziarni. Co więcej, mogą korzystać z wielu atrakcyjnych miejsc przeznaczonych do sportu i rekreacji. Spacer w parku, wycieczki rowerowe leśnymi szlakami, gry zespołowe na boiskach sportowych, squash – to tylko niektóre z dostępnych opcji rodzinnego spędzania wolnego czasu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych