Osiedle Franciszkańskie rośnie w oczach

Dwa nowe budynki z pozwoleniem na użytkowanie, rozszerzona strefa parkingowa i plac zabaw dla dzieci – po 16 miesiącach intensywnych prac, drugi etap inwestycji TDJ Estate w Ligocie dobiegł końca.

Autor: HouseMarket.pl 28 listopada 2016 10:42

Ponad 90 proc. ze 192 nowo powstałych mieszkań zostało sprzedanych. Ich właściciele sukcesywnie odbierają klucze do lokali i wkrótce zasilą szeregi mieszkańców dzielnicy.

Oba nowe obiekty znajdujące się przy ul. Braci Mniejszych oddano do użytku – pierwszy w sierpniu, drugi w listopadzie br. Inwestor przewidział w nich łącznie 192 mieszkania o metrażach wynoszących od 27 do 95 mkw. W ostatnich trzech miesiącach zostały wydane klucze do blisko połowy lokali. Stopniowo realizowane są kolejne odbiory mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Z realizacją drugiej fazy Osiedla Franciszkańskiego w południowej części Katowic ruszyliśmy w lipcu 2015 r. Po przygotowaniu infrastruktury pod nową zabudowę, rozpoczęliśmy roboty budowlane przy pierwszym z dwóch zaplanowanych domów wielorodzinnych. Trzy miesiące później podjęliśmy prace związane z budową drugiego budynku – mówi Radosław Rapacz, przedstawiciel firmy Re-Bau, która na zlecenie TDJ Estate przygotowuje drugi etap inwestycji.

Wraz z powstawaniem nowych budynków, postępowały też roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół nich. Powiększona została ogólnodostępna, bezpłatna strefa parkingowa. Chodniki oraz podjazdy połączyły funkcjonalnie wszystkie domy. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach stworzony został plac zabaw. Jeszcze przed zakończeniem drugiego etapu, inwestor – spółka TDJ Estate – podjął decyzję o kontynuacji projektu, uruchamiając jego kolejną fazę.

– Podczas gdy pierwsi właściciele mieszkań drugiego etapu urządzają swoje „cztery kąty”, na budowie trzeciej fazy projektu praca wre. W sześciu nowych budynkach znajdzie się 246 lokali. Ich sprzedaż już ruszyła i – ku naszemu zadowoleniu – zainteresowanie nabywców utrzymuje się na dobrym poziomie – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Jest to najbardziej rozbudowana jak dotąd część inwestycji, zarówno pod względem liczby domów, jak również oferowanych mieszkań. Analizy rynku podpowiadają nam jednak, że sprzyjająca koniunktura utrzyma się i na to liczymy – dodaje.

Prace w ramach trzeciej fazy Osiedla Franciszkańskiego, generalny wykonawca rozpoczął w maju br. Przygotowane zostały sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Powstały też wykopy pod nowe budynki. Ponadto wykonano niwelację terenów je otaczających, z myślą o drogach i parkingach, które są planowane na osiedlu. Od kilku miesięcy trwają również roboty budowlane.

Najbardziej zaawansowana jest budowa pierwszych trzech budynków, w których ukończone zostały już części podziemne, gdzie znajdą się parkingi. Postępują prace zbrojeniowe, żelbetowe i murarskie. Powstają ściany nośne i stropy nad kolejnymi piętrami. W budynkach o numerach 6A oraz 6B trwają prace w częściach garażowych, a w budynku 6C prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem płyty fundamentowej.

Zakończenie budowy pierwszego domu wielorodzinnego trzeciej fazy projektu zaplanowano na trzeci kwartał 201

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych