Osiedle Horizon w Gdańsku większe o kolejne mieszkania

J.W. Construction Holding powiększa osiedle Horizon o kolejne mieszkania. Projekt powstaje w Gdańsku.

Autor: housemarket.pl 23 marca 2022 15:25

  • W ofercie osiedla Horizon pojawią się kolejne 162 mieszkania.
  • Łącznie powstanie tu 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Partery budynków przeznaczone są na lokale usługowe - łącznie będzie ich 9.
  • Z ziemi wyłania się już pierwszy z budynków i znajdujące się na parterze lokale usługowe.

- Uruchomiliśmy kolejny etap sprzedaży. W ofercie jest już cały wachlarz mieszkań: od jedno do czteropokojowych, zarówno tych położonych wysoko, z których roztacza się piękny widok na zatokę i okolice, jak i tych na niższych piętrach. Osiedle Horizon jest rekomendowane dla osób w każdym wieku - idealne dla rodziny, ale także można brać pod uwagę zakup w celach inwestycyjnych. Osoby pracujące w trybie home office mogą tu urządzić komfortowe biuro, a po pracy odpoczywać nad morzem - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

Większość osób decydujących się na zakup nieruchomości w Gdańsku wybiera inwestycje w pasie nadmorskim lub w centrum miasta, gdzie z reguły mieszkania są najbardziej luksusowe, ale też najdroższe. Tańszym rozwiązaniem jest wybór Letnicy, zlokalizowanej w sąsiedztwie Śródmieścia, a zarazem w niedużej odległości od Zatoki Gdańskiej. Tu mieszkania można kupić w przystępnej cenie, bo potencjał dzielnicy nie został jeszcze do końca odkryty. Odkąd powstał tu nowoczesny stadion miejski, na terenie którego działa największy w Trójmieście park rozrywki, Letnica rozwija się w szybkim tempie i przyciąga deweloperów, którzy budują tu nowoczesne apartamentowce. Sprowadzają się rodziny z dziećmi; kwitnie też rynek najmu. Władze Letnicy z uwagi na coraz większą liczbę mieszkańców, mają w planie realizację nowych inwestycji m.in. budowę kompleksu boisk piłkarskich, oceanarium, basenów oraz strefy SPA.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ubiegłym roku do grona inwestorów w Letnicy dołączył ogólnopolski deweloper J.W. Construction. Szeroki wybór mieszkań w Osiedlu Horizon przyciąga klientów z całej Polski. Łącznie powstanie tu 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Partery budynków przeznaczone są na lokale usługowe - łącznie będzie ich 9. W podziemiach znajduje się hala garażowa i wydzielone miejsca na rowery. Letnica to jedna z najbardziej przyjaznych dzielnic dla rowerzystów. Najlepiej rozwinięta jest także pod względem komunikacji. Podróż tramwajem do centrum zajmuje nieco ponad 20 minut, samochodem, poza godzinami szczytu, maksymalnie 15, rowerem 25 minut.

- W Osiedlu Horizon, oprócz położenia, klienci doceniają udogodnienia i wysoki standard wykończenia: malowane i szpachlowane ściany wewnątrz mieszkań, trzyszybowe okna, parapety wewnętrzne z konglomeratu, antywłamaniowe drzwi wejściowe, wykończone balkony i tarasy z oświetleniem, światłowód i naziemna telewizja cyfrowa w każdym mieszkaniu, ledowe oświetlenie klatek, wideofony, monitoring i ochrona. Dachowe tarasy rekreacyjne i platformy widokowe pozwalają cieszyć się pięknymi widokami. Będzie również plac zabaw dla dzieci - opowiada Małgorzata Ostrowska.

Mieszkania w Gdańsku drożeją. Średnia cena małych mieszkań jest tu w porównaniu z rokiem poprzednim wyższa o ok. 10 proc., te większe, powyżej 60 m kw., są o 6 proc. droższe. Mimo to miasto przyciąga nowych mieszkańców. Najbardziej wabią czyste powietrze i walory naturalne: morze, plaże i parki. Wielu kupujących z nadzieją oczekuje choćby niewielkiego spadku cen. Jednak analitycy uważają, że nie należy spodziewać się cudów. Dobre nieruchomości, nie tylko z rynku premium, znikają z oferty w niespełna miesiąc. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych