Osiedle Hville: rusza sprzedaż II Etapu

Grupa BY MADE buduje w podwrocławskich Księginicach. Inwestycja Hville to inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Waśnie ruszyła sprzedaż drugiego etapu.

Autor: housemarket.pl 16 sierpnia 2021 15:36

W podwrocławskich Księginicach niemal wszystkie domy na osiedlu Hville z pierwszego etapu znalazły już swoich właścicieli. Deweloper właśnie udostępnia do sprzedaży kolejnych 17 domów – takich samych jak te już sprzedane, a więc o wielkości 133 metrów kwadratowych, z garażem i ogrodem, wyposażone w pompy ciepła i instalację pod fotowoltaikę.

Kolejna odsłona skandynawskiej osady

Na skandynawskim osiedlu będzie można zamieszkać już w przyszłym roku. Pierwszy etap zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 roku, a równolegle będą trwały prace nad kontynuacją inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W wakacje przyszłego roku przekażemy klucze pierwszym lokatorom. Przyszli mieszkańcy będą mogli mieszkać w ciszy i pełnym komforcie, ponieważ w tym samym czasie, gdy będą realizować prace wykończeniowe w swoich domach, będzie trwała budowa drugiego etapu, który jest przesunięty w czasie jedynie o kilka miesięcy w stosunku do pierwszego. Wszystkie prace budowlane z ciężkim sprzętem zostaną ukończone jeszcze zanim wprowadzą się pierwsi mieszkańcy – zapewnia Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.

W obu etapach wybudowane zostaną łącznie 34 domy inspirowane stylem skandynawskim. Architektura osiedla ma nawiązywać do niego nie tylko z nazwy.

- Moda na skandynawskość wciąż trwa. Przyszłym mieszkańcom pierwszego etapu Hville podoba się taki design: prosta forma, jasne barwy i naturalne materiały wykończeniowe. Zwracają również uwagę na funkcjonalne układy oraz intymność inwestycji – podkreśla Ewa Skibińska. Cały projekt ma prywatny charakter: osiedle zostanie otoczone ogrodzeniem, a wjedzie się na nie przez automatyczną bramę. – W norweskiej sztuce odpoczynku, jak rozumiemy hvile, ta prywatność i kameralność jest niezwykle ważna. Zamknięte osiedle to także wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie bawić się nie tylko w swoim ogrodzie, ale też na terenie całej osady – wyjaśnia.

Komfort życia pod miastem

Budowane w bliskiej odległości Bielan Wrocławskich osiedle Hville potwierdza rosnącą popularność domów poza granicami dużych aglomeracji, jednak wciąż w pobliżu dużych miast. W latach 2016-2020 udział zakupów nieruchomości w takich lokalizacjach wzrósł z 26 do 33 proc.

– Polacy szukają domów w spokojnej okolicy, ale z dobrym dojazdem do dużego miasta, które zapewnia im szeroki wachlarz usług, sklepów i miejsc rozrywki. Z pewnością kuszą także niższe koszty życia niż w aglomeracji i możliwość wygodnej pracy z własnego domu czy ogrodu – mówi Ewa Skibińska.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, szukając domu pod miastem?

Przede wszystkim na okoliczną infrastrukturę: czy w pobliżu są sklepy, żłobki, przedszkola oraz przystanki komunikacji zbiorowej. Okazuje się, że równie ważny jest dostęp do internetu.

- Nasi klienci bardzo często o to pytają, łącze internetowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne, a w mniejszych miejscowościach bywa z tym kłopot. Na naszym osiedlu standardem jest światłowód, który zapewnia szybki i niezawodny internet – wyjaśnia Ewa Skibińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych