Osiedle Jarzębinowe w Łodzi na finiszu. To projekt Echo

Echo Investment otrzymało pozwolenie na użytkowanie ostatniego, ósmego etapu Osiedla Jarzębinowego. Oznacza to zakończenie inwestycji, w ramach której na łódzkich Bałutach powstało ponad 800 mieszkań. W ósmym etapie deweloper odda do użytku 100 lokali.

Autor: housemarket.pl 29 grudnia 2021 11:52

  • Budowa pierwszego etapu Osiedla Jarzębinowego wystartowała w 2012 roku.
  • Na łódzkich Bałutach powstało ponad 800 mieszkań o łącznej powierzchni 47 tys. mkw.
  • Ostatni budynek osiedla powstał od strony ul. Górniczej, zaraz przy parku im. Szarych Szeregów.

- To była pierwsza inwestycja mieszkaniowa budowana w tej części Bałut. W ten sposób zainicjowaliśmy proces zmian tego obszaru. Jest to też pierwsza inwestycja mieszkaniowa Echo Investment w Łodzi, która pozwoliła naszej firmie wyrobić rozpoznawalność oraz wiarygodność wśród łodzian i z roku na rok coraz aktywniej współtworzyć krajobraz miasta. Mieszkańcy doceniają to osiedle głównie za rozplanowanie przestrzeni i rozmieszczenie budynków w znacznej odległości od siebie, co gwarantuje swobodę i prywatność – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

CZYTAJ TEŻ: JAKIE PLANY MA ECHO NA 2022 ROK? 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle Jarzębinowe zlokalizowane jest na Bałutach, w części dzielnicy szczególnie cenionej ze względu na ciszę, niską zabudowę oraz otaczającą zieleń. Okolice ul. Okopowej i Górniczej są bardzo dobrze skomunikowane z centrum oraz innymi dzielnicami Łodzi. Ostatni budynek osiedla powstał od strony ul. Górniczej, zaraz przy parku im. Szarych Szeregów. Poza wszechobecną zielenią, w okolicy znajduje się wiele obiektów użyteczności publicznej oraz rozbudowana sieć szkół i przedszkoli. Bliskie położenie terenów rekreacyjnych stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników zarówno spokojnego, jak i aktywnego wypoczynku. Osiedle wyposażone jest w wiele udogodnień dla mieszkańców, takich jak np.: stojaki i wieszaki rowerowe, ładowarki pojazdów elektrycznych czy prywatny punkt odbioru przesyłek. Deweloper zadbał również o najmłodszych, dla których powstała strefa rekreacyjna z placem zabaw.

Przez dziewięć lat obecności w Łodzi, Echo Investment zbudowało tu 1,4 tys. mieszkań o łącznej powierzchni 76 tys. mkw. Wkrótce na mapie miasta przybędą kolejne inwestycje, w tym dwa budynki mieszkaniowe wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja, osiedle Boho przy ul. Wodnej oraz widzewski Zenit - pierwsze zrównoważone osiedle mieszkaniowe zaprojektowane zgodnie ze strategią rozwoju Miasta Łodzi i tworzone we współpracy z Veolią, dostawcą zielonej energii dla budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych