Osiedle Kościuszki w Chorzowie: II etap sprzedaży rozpoczęty

J.W. Construction buduje w centrum Chorzowa, w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego osiedle Kościuszki. Właśnie ruszyła sprzedaż II etapu. Na rynek trafiło 41 lokali.

Autor: housemarket.pl 03 marca 2022 10:17

  • Ogólnopolski deweloper ma na swoim koncie ponad 32,8 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach.
  • W Chorzowie powstaje osiedle Kościuszki. 
  • W ramach II etapu inwestycji do oferty dewelopera trafi kolejnych 41 mieszkań.

- Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. Generalny Wykonawca PORR, rozpoczął budowę w czerwcu 2021. Dzięki łagodnej zimie oba etapy prowadzone są równolegle, a prace wyprzedzają harmonogram o kilka miesięcy. Dwa sześciokondygnacyjne budynki, mieszczące 110 mieszkań, trafiły do sprzedaży w ubiegłym roku, dzisiaj do oferty dołączyły dwa kameralne - dwu- i pięciopiętrowy o łącznej liczbie 41 lokali - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

W II etapie sprzedaży jest 41 mieszkań o podwyższonym standardzie, w bardzo ładnej, zielonej części osiedla. Mieszkańcy będą tu mieli komfortowe warunki, bo w obu budynkach są windy i od 3 do 6 mieszkań na piętrze. Lokale na parterze mają ogródki, największy z nich ma prawie 120 m kw. powierzchni, a pozostałe duże balkony. W hali garażowej w obu budynkach jest 55 miejsc na samochody, a dodatkowo mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 19 miejsc parkingowych na zewnątrz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: J.W CONSTRUCTION Z POTĘŻNYM WZROSTEM SPRZEDAŻY 

Osiedle jest bardzo ładnie położone, w samym centrum, a zarazem blisko Parku Śląskiego – doskonałego miejsca do wypoczynku i uprawiania sportu. Obok znajduje się szkoła podstawowa, nie brakuje sklepów, salonów usługowych, restauracji. W pobliżu jest teatr, Stadion Śląski, Park Rozrywki Legendia i Planetarium Śląskie.

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. W wyniku wielu przedsięwzięć proekologicznych, podjętych przez władze miejskie, miasto otrzymało „Zielony Czek” i tytuł „Gmina przyjazna dla czystego powietrza”. Wyróżnienia te przyznał miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej doceniając niemal 30 lat starań Chorzowa o poprawę jakości powietrza. Atutem miasta jest również jego usytuowanie na przecięciu wielu szlaków komunikacyjnych i bliskość portu lotniczego.

Za mieszkanie w Osiedlu Kościuszki trzeba zapłacić od 7650 za metr kw. W drugim etapie inwestycji powstaną cztery budynki i łącznie 156 mieszkań o powierzchni od 25,75 do 82,65 m kw., w garażach będzie 316 miejsc postojowych, a na parkingu naziemnym – 70.

Za projekt odpowiada pracownia Moska i Rachuba, architekci z Katowic. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych