Osiedle Mała Praga w pełni ukończone. To projekt Develia

Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie ostatniego, piątego etapu Małej Pragi. W inwestycji zrealizowanej przy ulicy Chrzanowskiego 4 w Warszawie rozpoczęły się przekazania mieszkań.

Autor: housemarket.pl 24 lutego 2022 14:25

  • W ramach osiedla powstało łącznie blisko 800 lokali.
  • Mieszkańcy odbierają klucze do mieszkań oddanych w ramach ostatniego etapu.
  • Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja na Grochowie, w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, zaledwie 6 km od warszawskiej Rotundy.

W skład V etapu Małej Pragi wchodzi 46 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach od 30 do 108 metrów kwadratowych z balkonami, tarasami lub ogródkami oraz 2 lokale usługowe. Wszystkie nieruchomości zostały już sprzedane.

Mieszkańcy mają do dyspozycji podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi oraz atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Części wspólne zaprojektowano tak, aby stanowiły miejsce spotkań i rekreacji dla wszystkich pokoleń. Osiedle jest zamknięte i posiada kontrolę dostępu. Na parterze, od strony ul. Przeworskiej, działają  lokale usługowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja na Grochowie, w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, zaledwie 6 km od warszawskiej Rotundy. W okolicy znajdują się trzy parki - Obwodu Praga Armii Krajowej, Polińskiego oraz Skaryszewski. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą korzystać także z pobliskich boisk i hali sportowej Siennicka. Nie brakuje tutaj również sklepów, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.

Dzielnica Praga Południe jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i gwarantuje szybki dojazd do węzła Marsa i Trasy Siekierkowskiej. W przyszłości, w zasięgu 10-minutowego spaceru od osiedla, zostanie oddana do użytku stacja Mińska III linii metra.

- Projekt Mała Praga możemy uznać za w pełni ukończony, udało nam się sprzedać wszystkie oferowane lokale, jesteśmy w trakcie przekazywania mieszkań w ramach ostatniego etapu. Inwestycja jest dobrze wkomponowana w bogatą infrastrukturę lokalną, dzięki czemu mieszkańcy mogą załatwić większość codziennych spraw bez konieczności przemieszczania się do innych dzielnic. Grochowski Kamionek to jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji mieszkaniowych w stolicy – wierzymy w jej przyszłość i dlatego, oprócz Małej Pragi, zrealizowaliśmy tu również projekt Mały Grochów. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Alei Praskich, jednej z największych inwestycji w historii naszej firmy. Będzie to zielone, przyjazne osiedle, certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych