Osiedle Mickiewicza z certyfikatem BREEAM

Pierwszy etap warszawskiego Osiedla Mickiewicza Skanski z końcem sierpnia zdobył międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Good.

Autor: HouseMarket.pl 09 września 2016 11:04

Certyfikat jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym wysokie standardy zielonego budownictwa. To pierwszy budynek wielorodzinny w kraju, który zdobył takie odznaczenie. Proces certyfikacji przeprowadziła firma Go4Energy.

Osiedle Mickiewicza to nowoczesny kompleks mieszkaniowy realizowany przez spółkę Skanska Residential Development Poland, który powstaje przy ul. Rudzkiej w Warszawie. Certyfikat BREEAM został przyznany budynkowi, który powstaje w ramach pierwszego etapu i będzie częścią całego osiedla. Budynki w ramach kolejnych etapów również będą certyfikowane. Osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Pierwszy etap inwestycji, liczący 105 mieszkań o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw., zostanie oddany do użytku w ostatnim kwartale 2016 r. W ofercie sprzedaży zostały trzy ostatnie mieszkania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Blisko 40 proc. – aż tylu naszych klientów zadeklarowało, że certyfikat był ważnym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Dziś jesteśmy przede wszystkim zadowoleni z tego, że możemy dostarczyć naszym mieszkańcom szereg rozwiązań, których nie znajdą nigdzie indziej. Wprowadziliśmy na rynek pierwsze ekologicznie certyfikowane osiedle w kraju i liczymy, że to upowszechni wprowadzanie zielonych standardów w różnego typu budynkach w Polsce. W Skanska zamierzamy certyfikować wszystkie kolejne inwestycje mieszkaniowe – mówi Bartosz Kalinowski, prezes Skanska Residential Development Poland.

Certyfikat – co to oznacza?

Osiedle Mickiewicza powstaje z zastosowaniem rozwiązań, które odpowiadają kryteriom systemu certyfikacji BREEAM. Aby sprawdzić, czy budynek spełnia wysokie międzynarodowe standardy w zakresie ekologicznych rozwiązań budowlanych, została wykonana niezależna ocena oraz nadzór przez specjalnego BREEAM Assessor’a. Jest to specjalista, który wdraża oraz czuwa nad spełnianiem celów certyfikacji oraz potwierdza jakość materiałów, konstrukcji, środowiska wewnętrznego oraz efektywność energetyczną i wodną budynku.

– Na etapie budowy, prac instalacyjnych, testów i odbiorów odpowiedni specjaliści zostali zaangażowani w proces tzw. comissioning’u, czyli niezależnego sprawdzenia poprawności działania systemów budynku – grzania, wody użytkowej, oświetlenia, wentylacji i automatyki. Proces comissioning’u daje gwarancję przyszłym mieszkańcom, że zainstalowane elementy spełniają odpowiednie normy i standardy. W ramach projektu został zatrudniony również ekolog, który sporządził plan ochrony fauny i flory na terenie inwestycji oraz specjalista od zieleni, który brał udział w przygotowaniu projektu nasadzeń – mówi Aleksandra Goller, menedżer projektu Skanska Residential Development Poland. – Podczas budowy ponad 75 proc. odpadów zostało przekazane do recyclingu – dodaje.

Położenie na piątkę

Osiedle Mickiewicza spełnia 100 proc. wymagań certyfikacji BREEAM pod względem położenia inwestycji na mapie miasta – dostępu do komunikacji miejskiej, sklepów, kościołów, terenów rekreacyjnych oraz infrastruktury rowerowej. Unikalne umiejscowienie, na pograniczu Bielan i Żoliborza, nazwanych Zielonymi Płucami Warszawy, będzie sprzyjać długim spacerom i dobremu samopoczuciu mieszkańców.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych